MacOS Monterey бета 10, tvOS 4 бета 15.1, watchOS 8.1 за програмери

Бета

Оваа недела е навистина продуктивна за корисниците и програмерите на Apple. Во овој случај, компанијата Купертино ги лансираше верзиите пред неколку минути бета 10 за развивачи на macOS Monterey, бета четири на tvOS 15.1, четвртата верзија исто така на бета верзијата на watchOS 8.1 и соодветните верзии на iOS и iPadOS 15.1.

Така, по објавувањето на настанот на новиот MacBook Pro што може да биде претставен следниот понеделник, 18 октомври, компанијата продолжува со лансирање на бета верзии на macOS Monterey достигна за прв пат во целата историја на компанијата бета верзија 10. 

Логично овие бета верзии не додаваат многу промени во споредба со претходните верзии. Повеќето промени се однесуваат на подобрување на стабилноста и безбедноста на системотНа Овие нови верзии се веќе во рацете на развивачите, па ако се појави некоја значајна вест, ќе ја споделиме со сите вас овде.

Запомнете дека наскоро ќе имаме бета верзии за корисници кои немаат сметка за развивач, јавни бета верзии. Во оваа смисла, не вреди да се инсталираат верзии за развивачи, подобро е да се почека јавните верзии да ја извршат инсталацијата. Второ тие с still уште се бета верзии, така што може да содржат грешки или грешки кои го нарушуваат корисничкото искуство. Препорачуваме да не ги инсталирате овие бета верзии на редовни работни машини за да избегнете можни проблеми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.