Мактракер добива нова верзија, 7.9.4

Мрак

За оние кои не го знаат денес, Мактракер е една од оние бесплатни апликации што не можат да изостанат од нашата листа на омилени апликации за Mac. Оваа апликација нуди можност за детално познавање на секој од производите што ги има фирмата Купертино, со датуми на објавување, датуми на кои тие биле пренесени на списокот на гроздобер или застарени производи и целосни информации за тоа, како за неговиот дизајн, така и за техничките спецификации.

Новата верзија на Mactracker достигнува верзија 7.9.4 и во него можете да видите некои важни промени во деталите на оперативните системи, покрај типичните корекции на грешки откриени во претходната верзија и повеќе новости. Меѓу овие новини, го среќаваме и новиот iMac 5K со 27-инчен ретино-екран од оваа 2020 година, нови производи додадени во гроздобер и застарен список, покрај додавањето на AppleCD 300e Plus и AppleCD 600e на списокот на опрема .

Накратко, тоа е една од оние апликации што не можат да недостасуваат на нашиот Mac.Очигледно, таа е тотално бесплатна за сите корисници на macOS и iOS (бидејќи има и своја верзија на располагање). Оваа апликација ја препорачуваме подолго време за леснотијата на користење и за информациите што ги складира и се навистина огромни, од првите компјутери на „Епл“ до најактуелните. Ни се чини MacTracker најдобрата енциклопедија за уредите „Епл“ таму во денешно време


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.