MiniDrivers е ажурирана на верзијата 2.0.2

На 7 август, претходната верзија на оваа игра и денес тие лансираат друга, коригирајќи некои проблеми пријавени од корисниците со купувања во апликации и подобрувања во перформансите. Овој пат подобрувањата се исто така малку и нормално е ако играта работи навистина добро. Оваа игра ме привлекува прилично и во слободното време што го поминувам пред Мек секогаш и посветувам неколку круга.

Сите оние кои сакаат ваков тип на игри кои не се чиста симулација за трки, треба да ја преземат и да ја пробаат бидејќи сè уште е тотално бесплатна во продавницата за апликации Mac и ни нуди добро време за игра и забава.

минидривер-мак

Измените што ги видовме во интерфејсот на играта се чини дека остануваат исти и севкупно сè работи, освен оние проблеми со набавки во апликации и некои детали во изведбата на самата игра што инвеститорот веќе ги реши со ова нова верзија 2.0.2 година. Треба да се напомене дека оваа игра зафаќа многу малку простор на нашиот диск и не бара многу моќна машина за да може да игра навистина добро, покрај тоа оваа нова верзија беше навистина добра за него и се чувствува многу пофлуидна отколку во претходни верзии, кои тој не сака Да каже дека нема да работи добро, тие само продолжуваат да ги подобруваат перформансите.

Како и секогаш, можете да ја ажурирате оваа игра директно со пристап до Apple Store> Ажурирања или од менито со јаболко > App Store.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.