NVIDIA GeForce Now е веќе достапна во бета фаза за Mac, но сè уште не е во Шпанија

GeForce Сега е достапна бета верзија за Mac

На почетокот на годината, точно во текот на првите денови од јануари, во Лас Вегас се одржа познатиот саем за технологија CES. Оваа година, компанијата NVIDIA објави еден од најинтересните услуги за корисниците на Mac и кои се гејмери: овие би можеле пристап до услугата NVIDIA GeForce Now преку нивните компјутери.

Оваа платформа на игри во облакот беше достапен само за оние клиенти на компанијата кои имаа една од своите опрема Шилд ТВ. Овој тим служеше како порта кон морето можности за стриминг. Врз основа на Андроид, тој беше еден од играчите што дозволи репродукција на содржина во 4K. Како и да е, Ова ограничување на GeForce Сега е завршено и каталогот на игри сега е достапен преку компјутер и Mac.

Според прес-конференцијата на NVIDIA, услугата требаше да се појави во текот на месец март. Сепак, дури во овој месец октомври беше лансирана бета верзија на услугата. И во моментот е достапен само за корисниците во САД и Канада - не е познато дали наскоро ќе се појави на други пазари.

Бета-верзијата е бесплатна и во моментот е достапна само за Mac.Според првите извршени тестови, оваа услуга е најдобриот начин да може да се играат наслови кои бараат извонредна графичка моќ. И најдоброто: бидете во можност да го сторите тоа на постарите Mac, бидејќи сè е засновано на облак. Тоа е, не мора да преземате ништо; играта е вчитана на NVIDIA серверите и тоа е како да работите далечински компјутер со Виндоус.

Од друга страна, единствените барања што се бараат за оваа услуга се: многу брза интернет-врска и престојувате во Соединетите држави. Исто така, компанијата остава линк за известување кога услугата е достапна во вашата земја преку овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.