Pixelmator Pro за Mac повторно по половина цена и ветува дека ќе ја подобри функцијата за сечење

Pixelmator Pro

Можеби најсилниот ривал на Фотошоп во моментов е Pixelmator Pro. Можеме да кажеме дека тие играат во иста лига, двете компатибилни со М1 и двете со многу моќни мотори за уредување. Иако е точно дека првиот има повеќе искуство и сигурно е многу подобро, не можеме да ги презираме придобивките од Pixelmator, кој исто така сега ни ја остава својата програма за Половина цена и обложувајте се на подобрување на нејзината позната алатка за сечење.

Од време на време, развивачите на Pixelmator Pro за Mac нè изненадуваат со некои придобивки во карактеристиките на програмата или во цената. Во оваа прилика, можеме да го кажеме тоа зборуваме и за едните и за другите. Имаме намалување на цената и ветување од компанијата во кое се наведува дека на краток рок ќе имаме нова функционалност што значително ќе ја подобри програмата.

Не е првиот време имаме намалување на цената на половина, како и овој пат. Па сега, ако одлучите да ја купите програмата тоа ќе ве чини 21, 99 евра, наместо скоро 44 што ги чини редовно.

Но, исто така, мора да кажеме дека во следната верзија на програмата, 2.1 ќе имаме важна новина во смисла на нејзината алатка за клипинг, напојувана со машинско учење. Новата функционалност ќе го анализира составот на фотографиите користејќи алгоритам за машинско учење и ќе даде предлог за тоа како може исечете ја фотографијата за да ја направите повеќе привлечна. Така барем се објаснува од твојот пост на блогот.

«Пред сè, ние сакаме оваа функција биде забавна", Велат развивачите, додавајќи дека апликацијата" обезбедува различни перспективи за заедничка задача за уредување фотографии ". Тие не се нови за овие параметри бидејќи Pixelmator Pro веќе вклучува карактеристики за машинско учење, како што се Супер резолуција, што ги зголемува сликите без да ја изгуби острината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.