Pixelmator Pro бета нуди поддршка за кратенки во macOS Monterey

Кратенки на Pixelmator Pro

Минатиот јуни, развивачот на Pixelmator објави дека работи на тоа нудат поддршка за кратенки на macOS Monterey во Pixelmator ProНа Два месеци подоцна, првата бета верзија на Pixelmator Pro со поддршка за овие кратенки сега е достапна.

Оваа прва бета, сега достапен преку TestFlight, првично ќе понуди поддршка за 24 кратенки, но најверојатно во конечната верзија, овој број ќе биде поголем, бидејќи компанијата продолжува да работи на додавање нови кратенки за да им го олесни животот на корисниците на оваа апликација.

На блогот каде што Пикселматор се огласи, можеме да прочитаме:

Долго време го чекавме TestFlight за macOS, затоа сакавме да бидеме една од првите апликации достапни на неа, иако самиот TestFlight сеуште е во бета верзија.

Оваа прва бета верзија ќе биде достапен само за првите 500 корисници кои се регистрираат преку TestFlight, се додека се свесни дека тоа е бета верзија на апликацијата, па веројатно е дека перформансите што ги нудат и апликацијата и функциите, не е она што ќе го видиме во финалната верзија.

Епл најави пристигнување на кратенки за macOS Монтереј во минатото WWDC, кратенки што ќе им овозможат на корисниците да ги автоматизираат секојдневните задачи и на тој начин да можат да ја зголемат својата продуктивност.

Корисниците со повеќе знаење можат да го користат уредувачот на кратенки до прилагодете ги кратенките за да одговараат на вашите работни тековиНа Овие кратенки на тастатурата ќе бидат интегрирани низ целиот оперативен систем, од Finder до Spotlight до Siri, што ќе им овозможи на корисниците да ги користат без оглед на апликацијата што ја користат.

Најверојатно финалната верзија на Pixelmator Pro со поддршка за кратенки, започнува истиот ден еден ден по објавувањето на конечната верзија на macOS Monterey, чија верзија во моментов знаеме само дека ќе биде лансирана наесен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.