Сериф ја претставува „Affinity Photo“ професионална програма за фотографија за Mac

Продавница за апликации за афинитет Фото

Апликација за професионално уредување слики, создаден од истиот тим зад апликација за награди "Афинитет Дизајнер' 'Affinity Photo' е дизајнирана да им овозможи на фотографите или дизајнерите да ги подобруваат, уредуваат и ретушираат сликите и е кулминација на пет години работа. 'Affinity Photo' ги редизајнира границите на професионалниот софтвер за уредување фотографии за Mac по 5 години напорна работа. Со прецизен пристап кон работниот тек, добивате софистицирани алатки за подобрување на сликата, уредување и ретуширање во едно интуитивен кориснички интерфејс со сите перформанси и моќ што ви требаат.

Апликацијата вклучува широк спектар на алатки за уредување фотографии. Бета-тестирање е од февруари и е ажурирано со одлики и подобрувања што ги побараа бета-тестерите. Тука ви го покажуваме целиот потенцијал на оваа апликација, Мора за секој професионалец во графички дизајн.

Афинитет Фото Mac

Афинитет фотографија е на воведна понуда и е намален за 20% до 23 јули.

Наменето за професионалци:

 • Отворете, уредувајте и зачувувајте датотеки Photoshop® PSD
 • Простори во боја RGB, CMYK, сива скала и LAB
 • Процес на работа CMYK од крај до крај со управување со боја на ICC
 • Уредување по канал 16 бита
 • Отворете ги палетите на бои на системот, примероците на ASE Adobe® и увозот на датотеки со четки Adobe® .ABR
 • Работа со стандардни формати PNG, TIFF, JPG, GIF, SVG, EPS и PDF
 • Зумирајте и слајд секогаш со 60ftps со прегледи, алатки и уредување во реално време.
 • Отворете и уредувајте многу слики без да ги нарушите перформансите или недостатокот на меморија

Афинитет фотографија

Неспоредлива продуктивност:

 • Целосна поддршка за неограничени слоеви, групи на слоеви, слоеви за прилагодување, слоеви на филтри и маски
 • Променете ја големината на слоевите без да го изгубите квалитетот. Лесно заклучете, скријте, удвојувајте и спојувајте слоеви
 • Уредете ги во живо филтрите, прилагодувањата, ефектите, режимите на мешавина и маските не деструктивно
 • Можете да ја зачувате историјата на враќање со документот за да можете да се вратите во подоцнежните сесии
 • Работни простори ориентирани кон задачи за развој, пост-производство, мешање и извоз
 • Работете во еден прозорец, цел екран или лебдечки прозорци со целосна слобода за прилагодување на лентите со алатки и панелите за влечење и паѓање
 • Алатки за целосен вектор за цртање и уредување на текст
 • Напредно привремено уредување со совршено усогласување на пикселите кога ви треба
 • Извезувајте @ 1x, @ 2x, @ 3x од слоеви, парчиња или цели документи - континуирано додека работите!

Професионална обработка на слики:

 • Отворете RAW-датотеки и други видови слики во наменскиот работен простор за пост-производство
 • Прилагодете ја експозицијата, белата точка, осветленоста, интензитетот, балансот на белата боја, сенките, светлата и многу повеќе
 • Вратете ги изгубените детали користејќи линеарно уредување на просторот во боја
 • Напредни леќи за корекција, вклучително и хроматска аберација, отстранување на ореоли, вињетирање и најдобри филтри за шум
 • Обојте области или користете целосно прилагодливи градиенти во боја за прилагодување на слојот
 • Прегледајте хистограми, контролирајте ги ознаките, сенките и тоновите и добијте детални информации за EXIF

Афинитет Фото Serif

Висококвалитетни алатки за корекција и ретуширање:

 • Интуитивниот избор на четки и алатките за ретуширање го олеснуваат изборот, дури и на непослушна коса
 • Веднаш отстранете ги несаканите предмети со неверојатно напредна алатка за отстранување на боја
 • Алатки за Dodge, Burn, Clone, Patch, Blemish и црвени очи
 • Нанесете висококвалитетни единечни или двојни рамнини за корекција на перспективата, како и целосно прилагодливи мрежи на искривување - во реално време
 • Мешавината Персона ви овозможува слободна контрола врз мрежите, брусилките, прицврстувачите, екстензиите и вртливите

Развиено за Mac:

 • Искористете ги најновите технологии x OS, вклучувајќи OpenGL, Grand Central Distpatch и Core Graphics
 • Користете ја тастатурата Force Touch за да сликате со чувствителност на притисок
 • Целосно оптимизиран за 64-битни системи и повеќејадрени процесори
 • Компатибилен со редовно поставување мрежни мрежни мрежи и повеќе наб monitorудувачи - вклучително и iMac 5k
 • Компатибилен со ICloud Drive

Детали:

 • Категорија: Фотографија
 • Публика: 09 / 07 / 2015
 • Верзија: 1.3.1
 • Големина: 195 MB
 • јазици: Шпански, германски, француски, англиски
 • Развивач: Сериф (Европа) ООД
 • компатибилност: OS X 10.7 или понова, 64-битен процесор

Download:

Ви ја оставаме директната врска за купување на апликацијата 'Афинитет фотографија', запомнете дека е така Цената се намали за 20% до 23 јули.

Афинитетна фотографија (врска со AppStore)
Афинитет фотографија64,99 евра

Што повеќе “Афинитет Дизајнер„Исто така, намален е 20% попуст затоа што тие слават дека се тие Добитници на наградите „Епл дизајн“. Понудата исто така завршува на 23 за јули.

Дизајнер на афинитет (врска со AppStore)
Афинитет Дизајнер64,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.