Сонос исправува и конечно "режимот за рециклирање" се менува на подобро

Sonos Еден звучник

Пред неколку месеци споделивме со вас вест што целосно ги погоди корисниците на звучниците на Sonos во нивните постари модели. Ова беше „нормална“ мерка за она со што сите мислиме дека се случува постари уреди, фирмата ја објави крај на поддршката за првите звучници на ZonePlayer, Connect and Connect: Amp (продаден помеѓу 2006 и 2015 година), првата генерација Play: 5 (лансиран во 2009 година), CR200 (лансиран во 2009 година) и Bridge (лансиран во 2007 година) во текот на месец мај оваа година.

Конечно фирмата исправи и се чини дека тоа го прави доброволно, иако е точно дека поплаките на корисниците се слушнати на многу страници. Сè е затоа што „режимот за рециклирање“ што северноамериканската фирма мораше да го активира не принуди на некој начин да го фрлиме звучникот речиси веднаш откако ќе го активираме. На овој начин звучникот беше целосно оневозможен и можевме да уживаме во нов звучник, но се разбира, жалбата е прецизно фокусирана затоа што звучникот со посебни потреби може да продолжи да работи нормално и не генерирање повеќе ѓубре затоа што не може да се користи ...

Па, сето тоа е веќе решено и марката нема да блокира постари звучници дури и ако корисникот го користи овој „режим на рециклирање“ на нејзината официјална веб-страница да добиете попуст на нов. Затоа, додадете го серискиот број на вашиот звучник и активирајте ја понудата без да оставите неупотреблив звучник дома. Многу добра одлука таа што ја избра Сонос овој пат бидејќи нашата стара опрема ќе продолжи да работи, со ограничувања за ажурирање и така натаму, но работи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.