Streamlabs OBS сега е достапен во бета фаза за macOS

Реклами

Ако сакате видео игри и редовно го разгледувате Twitch, големи се шансите да знаат нешто за светот на преносот на видео игри. Streamlabas OBS е една од најчесто користените апликации преку стримери и за снимање и за емитување на нивните игри на Интернет, било да е тоа Twitch, Mixer, Facebook или YouTube.

Платформата за видео игри која најчесто се користи денес е компјутерот, па оттука и опциите што се достапни за извршување на оваа функција се толку ограничени на Mac.За среќа, на овој ограничен број на апликации треба да додадеме Streamlabs OBS, кој штотуку го лансираше соодветниот апликација за macOS, иако во моментот е во бета фаза.

Стримира OBS што е дел од Logitech, ни ја нуди истата интеграција што можеме да го најдеме денес на други платформи, како што е ОБС Студио, и ни овозможува да ја емитуваме содржината на нашиот Mac на Twitch, Facebook, Mixer и YouTube.

Според компанијата, верзијата за Mac ги нуди истите функции што во моментов можеме да ја најдеме во верзијата за компјутер, така што корисниците кои сакаат да пренесуваат од Mac, немаат проблем да го сторат тоа и можат да ја користат истата платформа.

Во моментов, повеќе од 20 милиони стримери му веруваат на решението што го нуди Logitech преку Streamlabs, бидејќи вклучува голем број на функции како што се интеграција на разговор во апликацијата, многу комплетен систем за модерирање, можност за додавање анкети, предупредувања за донации, создавање графички контроли за поттикнување на учество на следбеници, избор на различни видео извори за проследување ...

Покрај тоа, тој интегрира оптимизатор на перформанси кој е одговорен за мерење на нашата интернет конекција и анализа на моќноста на нашата опрема до оптимизирајте го квалитетот на преносот и дека ова е што е можно пофлуидно.

Можете преземете Streamlabs OBS за Mac преку официјалната веб-страница на Streamlabs. Бидејќи станува збор за бета фаза, веројатно е дека во одреден момент, апликацијата ќе има проблем со функционирање или изведба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ванеса dijo

    Дали некој друг не ви дозволува да ја отворите програмата?