SXSW, на кој Apple најави дека нема да присуствува, е откажан

SXSW

„Епл“ преку соопштение пред неколку дена објави дека Јас не би присуствувал на музичкиот, филмски и телевизиски фестивал SXSW, еден од најважните настани одржани во светот, поради коронавирусот. Нетфликс, Амазон студија, Фејсбук, Интел, Твитер, АМЦ и Старз, меѓу другите, исто така не се очекуваше да присуствуваат на овој настан.

Недостатокот на посетеност од великаните на индустријата, ги принудија организаторите на Југ од Југозапад, што секоја година се одржува во Остин (Тексас) да откажете го настанот, со оглед на загриженоста на градските власти за ширење на коронавирусот.

Ова е првпат по 34 години да се откажува овој настан, настан што се одржува секоја година во првите денови од март и е еден од најважните музички, телевизиски и филмски фестивали во светот и многу се студија , компании за филмска и телевизиска продукција кои се собираат на овој настан за да постигнете комерцијални договори, презентирајте ги вашите проекти ...

Градскиот совет, и покрај тоа што пред неколку дена изјави дека е сосема безбедно да присуствува на овој настан, беше принуден да се предомисли поради зголемениот страв од градовите, граѓани кои повеќепати бараа да се откаже настанот. На SXSW , и покрај големото економско влијание што го има врз градот.

Откако градскиот совет го прогласи градот зона за итни случаи, организаторите на настанот продолжија со откажување на настанот, така што осигурителите треба да сносат досега генерирани трошоци за организација и управување. Покрај овој настан, различни натпревари исто така се откажани свет е-Спортски настани што требаше да се одржат во Тексас следната недела.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.