Trainz Simulator 2, попуст на ограничено време на Mac App Store

Ние сме на забави и многумина од вас сигурно имаат слободно време да се посветат на други задачи освен работа пред Mac, спортување, дружење со семејството или игри на нашиот компјутер се редот на денот во овој период од годината. Во случај на игри, јасно е дека програмерите се свесни за ова слободно време и Тие започнуваат интересни попусти за оние корисници кои сакаат да поминат извесно време играјќи. Овој пат играта симулатор на воз од сагата Trainz Simulator 2 е на ограничен временски попуст на Mac App Store.

Trainz Simulator 2 е симулатор кој ќе не однесе покрај шините на возот од различни места и ни овозможува да изградиме своја железничка рута, со различни гледишта за да ја видиме трасата и со можност за преземање на DLC што го сакаме тотално бесплатно. Покрај тоа, мултиплеер преку Интернет за loversубителите на возови со пареа, дизел или електрични уреди Тие можат да уживаат во оваа страст со другите loversубители на возот благодарение на играта.

Играта е достапна подолго време во продавницата за апликации за Mac и од денес е во верзија 2.0.1, лансирана е во продавницата за апликации минатата година 2014, затоа не очекувајте нова игра. Да, има добиено ажурирања и подобрувања за сето ова време, но очигледно симулаторот има слаба точка кога станува збор за графиката, што иако е точно дека не е лошо, може да биде многу подобро. Исто така, мора да разјасниме дека играта е сега по пониска цена од вообичаената, од 39,99 евра до 29,99 што сега ги чини, но имаше позначајна продажба за сето ова време, затоа мора да го земеме предвид ова. Од друга страна, важно е да се потенцира 8.55 GB слободен простор што ни треба на дискот на нашиот Mac.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.