tvOS 11.2 бета-1 сега е достапна за јавните бета-корисници

Пред неколку дена, момците од Купертино ја лансираа првата бета верзија на tvOS 11.2, бета верзија на пазарот кратко време по објавувањето на финалната верзија на tvOS 11.1, верзија која се фокусираше главно на подобрување на работењето на Apple TV бидејќи ако зборуваме за важни новости тешко дека можеме да ги најдеме со прстите на едната рака.

Новата бета-програма tvOS 11.2 за јавните бета-корисници тоа е истата верзија што ја објави Apple пред неколку дена, и во кои ни нуди нови функции фокусирани така што програмерите можат да го користат најголемиот број на функции на ова сет-топ-кутија на Apple.

Меѓу што има ново во tvOS 11.2 за корисниците кои се дел од јавната бета програма наоѓаме:

  • Нови функции кои се фокусираат на подобрување на безбедноста на оперативниот систем и SDK.
  • Автоматско менување на брзината на рамката природно и динамично рандо кога играме содржина во 4k во поддржаниот модел.
  • Можност за промена на излезот на екранот на Apple TV 4k во SDR за апликации што се прикачени на графичкиот процесор кога работи HDR содржина.
  • Категоријата Без надзор е повторно вклучена во споделување дома, за филмови, ТВ-емисии и домашни видеа.

Ако сте дел од јавната бета програма на Apple TVТреба само да отидете во Поставките на уредот и да го побарате ажурирањето што веќе треба да биде достапно за преземање директно на уредот. Во моментов, чекаме Apple да ја пушти соодветната јавна бета-верзија на macOS High Sierra 10.13.2, бета верзија што не треба да трае долго за да стигне до корисниците на јавната бета програма на Apple, така што во текот на денешниот ден е многу веројатно да биде лансирана .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.