Për çfarë shërben Apple Watch pa iPhone afër?

Disa ditë para fillimit të Apple Rights Watch kompania Cupertino hoqi embargon në media dhe ata ishin në gjendje të botonin unboxing-et e tyre të para, përshtypjet dhe përshtypjet e para. Pastaj erdhi rishikimet e para bazuar jo në thashetheme, por në përvoja midis të cilave spikaste autonomia e kufizuar e orës së mollës, nuk ka në aspektin e baterisë, por në lidhje me iPhone, megjithatë, është gjithashtu e vërtetë që mund të bëni disa gjëra Apple Rights Watch pa iPhone tuaj që të jetë afër.

Çfarë mund të bësh vetëm me Apple Watch

El Apple Rights Watch është i lidhur me iPhone tonë përmes Bluetooth por gjithashtu ka lidhje Wi-Fi kështu që, pasi të jeni në zonën e një "rrjeti të njohur" mund të dërgoni vizatime, mesazhe me tekst dhe madje të përdorni Siri lirisht.

Falë sensorëve të integruar, Apple Rights Watch Isshtë në gjendje të numërojë vetë hapat e ndërmarra, shkallët e ngjitura, të llogarisë kohën kur keni qenë ulur, të matë rrahjet e zemrës suaj, etj. Do ta ruajë atë në kujtesën e saj të brendshme dhe më vonë do t'i hedhë ato të dhëna në aplikacionin Health ose Activity të iOS 8.

sensorë ora e mollës

Për më tepër, Apple Rights Watch Ka teknologji NFC kështu që nuk do të keni nevojë për iPhone tuaj afër për të bërë pagesa. Sigurisht, nuk do të jeni në gjendje t’i vlerësoni duke përdorur gjurmën tuaj të gishtit pasi ora nuk ka ID të Prekjes, për këtë do t'ju duhet iPhone.

Apple Pay në Apple Watch

Falë, për mendimin tim, të hapësirës së brendshme të kufizuar prej 2 GB, ju mund të ruani foto dhe muzikë, kështu që, me ndihmën e një kufje Bluetooth ju mund të shijoni muzikën tuaj të preferuar, por jo shërbime muzikore streaming si p.sh. Spotify ose "Beats Music" të shumëpritur që shpresojmë t'i shohim në njoftimet e paralajmëruara WWDC 2015.

Muzika në Apple Watch

Ju gjithashtu mund të kontrolloni Apple TV dhe iTunes nga tuajat Apple Rights Watch përmes aplikacionit I largët që vjen i përfshirë natyrshëm.

Dhe sigurisht Apple Rights Watch Ashtë një orë kështu që ju mund të konfiguroni të gjitha llojet e alarmeve.

BURIMI | Të gjithë iPhone


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.