5 aplikacionet kryesore shëndetësore falas që integrohen me HealthKit

Paketa e Shëndetit ju lejon të grumbulloni dhe ndani të dhëna për aspekte të ndryshme të shëndetit tonë: ushtrime fizike, ushqim, gjumë dhe madje edhe shëndet riprodhues. Dhe me aplikacionin Shëndetësi ne mund të kemi një vizion global të zakoneve tona të përditshme dhe sesi ato po kontribuojnë në mirëqenien tonë. HealthKit gjithashtu po përdoret nga grupet kërkimore mjekësore, të jesh në gjendje të eksportosh të dhënat e mbledhura në aplikim për t'i ndarë ato me mjekun ose trajnerin tënd.
Nëse një aplikacion me të cilin ju njihni punon Paketa e Shëndetit, nuk do t'ju kërkojë të ndani të dhënat tuaja, ju do ta gjeni në aplikacionin Cilësimet, nën opsionin Privatësia. Sa më shumë aplikacione që përdorni rregullisht të ndajnë të dhënat e tyre me Healthkit, aq më lehtë do të jetë të merrni një përmbledhje të aplikacionit Health.

MyFitnessPal 

Pamja e ekranit 2016-01-21 në 19.36.38

Me këtë aplikacion mund të gjurmoni lehtësisht si aktivitetin tuaj fizik ashtu edhe gjithçka që hani pasi që baza e të dhënave ushqimore është vërtet e madhe. Përveç kësaj, ai ka një lexues të barkodeve që do të lehtësojë këtë detyrë dhe, ndryshe nga aplikacionet e tjera të ngjashme, nuk do të duhet të paguani për shkarkimin e tij ose për ndonjë pajtim.

7 Minute Workout

Pamja e ekranit 2016-01-21 në 19.39.12

A keni shtatë minuta falas në ditë? Me siguri po. Përfitoni prej tyre për të bërë këtë trajnim intensiv të përditshëm që në planin afatgjatë, do t’ju ​​vërë në formë. Gjithashtu nuk do të keni nevojë të shikoni iPhone tuaj pasi do të dëgjoni udhëzimet me zë.

Nike +

Pamja e ekranit 2016-01-21 në 19.41.28

Nike + është tashmë një klasik dhe dallohet për të qenë në gjendje të publikojë progresin tuaj, të konkurrojë me miqtë dhe ata madje mund t'ju inkurajojnë gjatë garës. Dhe nëse përdorni një Apple Watch, mund të gjurmoni drejtpërdrejt nga pajisja.

çelës

Pamja e ekranit 2016-01-21 në 19.52.58

Ky aplikacion ju lejon të gjurmoni lehtësisht aktivitetin tuaj seksual, kontrollin e lindjeve, gjendjen shpirtërore dhe më shumë.

Sleep Cycle

Pamja e ekranit 2016-01-21 në 19.55.22

Ky aplikacion monitoron ciklet tuaja të gjumit gjatë gjithë natës me një teknologji të patentuar. Ka një alarm që mund ta vendosni brenda një afati kohor dhe aplikacioni do t'ju zgjojë gjatë fazës më të lehtë të gjumit.

BURIMI | iPhone Jeta


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.