OneNote i Microsoft është tani në dispozicion për Mac

MAC ONENOTE

Pasi media të ndryshme po vunë baste në OneNote të Microsoft dhe nisja e tij për Mac, sot ky aplikacion i ri për botën e Apple më në fund ka dalë në dritë.

Është më shumë një aplikacion i rishkruar plotësisht dhe i përshtatur për platformën OSX dhe më e rëndësishmja, plotësisht falas.

Microsoft sot lançoi OneNote për Mac. Ndryshimi më i madh që ka pësuar është çmimi, pasi OneNote tani është falas në të gjitha platformat e mbështetura. Aplikimi falas për Mac gjithashtu përfshin 7 GB hapësirë ​​ruajtëse në cloud tuaj OneDrive, e cila mund të zgjerohet duke u pajtuar në Office 365.

ONENOTE FALAS

Versioni Mac është shumë i ngjashëm me versionin Windows me disa ndryshime vizuale. Të dy versionet ndajnë të njëjtën filozofi të punës, ndërfaqen e shiritit dhe tiparet e marrjes së shënimeve në formë të lirë. Së bashku me një version Mac, Microsoft gjithashtu ka lëshuar një shtesë OneNote për shfletuesit Internet Explorer, Chrome, Firefox dhe Safari në Mac që i lejon përdoruesit të ruajnë copa nga faqet e internetit. Kjo veçori shtrihet në aplikacionet e palëve të treta përmes një API i ri në re e cila u siguron zhvilluesve aftësinë për të integruar copën OneNote në aplikacionet e tyre.

NDERRFAQSIA ONENOTE

Karakteristika të reja janë përfshirë në OneNote si ajo e ofruar nga Office, e cila lejon përdoruesit të marrin një foto të një dokumenti dhe menjëherë ta importojnë atë në OneNote QuickNotes me njohjen e tekstit. Microsoft gjithashtu ka aktivizuar një shërbim email OneNote që u siguron përdoruesve mundësinë për të krijuar mesazhe të reja të shpejta duke përdorur një llogari të vetme emaili. "Onenote.com".

Mos harroni se Microsoft OneNote për Mac është në dispozicion falas nga Mac App Store. Ndërsa versioni i konsumatorit është falas, Microsoft vazhdon të ofrojë një version biznesi të paguar me karakteristika të përparuara të tilla si integrimi i Outlook dhe mbështetja e SharePoin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.