AirParrot bën AirPlay nga Mac-u juaj në AppleTV

Teknologjia AirPlay po përdoret gjerësisht nga shumë njerëz midis Apple TV dhe pajisjeve të tyre iOS, por fatkeqësisht mbështetja në Mac nuk është askund afër asaj që ne të gjithë dëshirojmë.

Ajo që bën AirParrot është pajis Mac-in tonë me kapacitet AirPlay, kështu që tani mund të dërgojmë saktësisht të njëjtën pamje që shohim në ekranin e tij në një TV Apple, diçka që është me të vërtetë interesante për shembull për të bërë prezantime, por padyshim që ka shumë më tepër përdorime, gjithçka varet nga ajo që vjen në mendje.

Isshtë një aplikacion i paguar, por nëse do ta përdorni intensivisht, mendoj se dhjetë dollarët që kushton do të paguhen shpejt.

Lidhja | AirParrot

Burimi | TUAW


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.