Alternativat më të mira për Word për iPad

Ardhja e Zyra për iPad Ishte aq zhgënjyese sa pritej dhe vonë. Me një dizajn dhe funksionalitet vërtet optimal, Word, Excel dhe PowerPoint për iPad nuk na shërbejnë më shumë sesa të zënë hapësirë ​​në iPad-in tonë dhe të konsultoheni me dokumente, diçka që mund ta bëjmë me shumë aplikacione të tjera. Nëse duam të krijojmë ose modifikojmë, do të duhet të kalojmë në kutinë dhe me pajtim, gjë që është edhe më negative në një treg ku konkurrenca ka zgjedhur falas. Nëse tpco juaj është i gatshëm të paguajë për të bërë atë që të tjerët ju ofrojnë falas ose, të paktën, pa pajtime të përjetshme, sot ne ju tregojmë disa nga alternativat më të mira për Word për iPad. Provojini dhe vendosni.

Faqet e Apple

Nëse flasim për iPad dhe Apple, alternativa më e mirë për të Fjala për iPad es Pages, veçanërisht nëse e gjithë puna jonë është bërë në rrethinat e bllokut. Skedarët e tij janë në përputhje të përsosur me Word, si hyrja ashtu edhe dalja dhe gjithashtu është falas nga momenti kur bleni një pajisje të re.

Por nëse e zhvillojmë punën tonë në mënyrë të paqartë në iPad, PC, Mac ... ndoshta opsionet e tjera janë po aq interesante.

Dokumentet e Google

Dokumentet e Google është alternativa më e mirë për të Fjala për iPad nëse punojmë në mënyrë të njëjtë në Mac dhe PC. Karakteri i tij multiplatform, i plotësuar nga Drive dhe funksionet e tij të shumta dhe të larmishme e bëjnë atë një mjet të përsosur për punë bashkëpunuese. Për më tepër, nuk ka rëndësi nëse nuk keni një lidhje interneti për momentin, mund të vazhdoni të punoni njësoj dhe cloud do të bëjë punën e vet kur lidhja të kthehet.

CloudOn

Një tjetër alternativë e shkëlqyer për të Fjala për iPad es Re në Krejtësisht falas, ju ofron të gjitha tiparet e Office dhe sinkronizimi me shërbimet kryesore në re, megjithëse, po, do të jetë thelbësore që të keni një lidhje interneti.

Polaris Office

Një tjetër mundësi për të Fjala për iPad dhe, në përgjithësi, në çdo komplet zyre të Zyrës. Dallohet nga Polaris Office hyrja e shpejtë e saj në bashkëngjitjet e postës elektronike, hapësira ruajtëse e integruar dhe menaxhimi i dokumenteve.

Zyra Smart 2

Krijoni, modifikoni dhe ndani dokumente me këtë aplikacion të produktivitetit që përfshin një larmi e madhe e shkronjave dhe formateve, plus aftësinë për të eksportuar skedarë si PDF dhe për t'i ruajtur ato në Dropbox ose Google Drive. Edhe pse nuk është falas, çmimi i tij dhe, posaçërisht, që nuk është pajtim, e bën atë një alternativë të mirë për të Fjala për iPad.

Alternativa të tjera për Word për iPad

Por në App Store mund të gjejmë shumë alternativa të tjera Fjala për iPad dhe, në përgjithësi, për të gjithë paketën Office. Pyetja është të provojmë dhe të shohim se cila prej tyre i përshtatet nevojave tona. Disa të tjerë janë:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.