Apple ka lëshuar betën e shtatë të watchOS 5 dhe tvOS 12 për zhvilluesit

Shikoni podcast të OS5

Apple vazhdon të lëshojë beta të reja se cilat do të jenë sistemet e pajisjeve që do të azhurnohen në shtator. Në këtë rast, ishte radha e beta 7 të watchOS 5 dhe tvOS 7 beta 12. Apple ka lëshuar betën e shtatë të watchOS 5 për zhvilluesit. Numri i ndërtimit me të cilin është numëruar është 16R5349a.

Nga ana e saj, beta 7 e tvOS 12 ka një numër ndërtimi 16J5349a.

Ashtu si çdo të hënë, Apple na ka mësuar të lëshojmë beta të reja të sistemeve që janë ende për të ardhur. Me TVOS 12, Apple TV 4K do të jetë i vetmi lojtar transmetimi i çertifikuar me Dolby Vision dhe Dolby Atmos, duke ofruar një përvojë filmi me cilësi më të lartë me imazhe mahnitëse 4K HDR dhe zë rrethues. që rrjedhin përreth në hapësirën tre-dimensionale.

televizor-12-

watchOS 5 nga ana e tij, do të sjellë një tipar të ri të Walkie-Talkie, konkurseve të aktiviteteve, zbulimit automatik të trajnimit, podkasteve dhe më shumë. Apple Watch po bëhet një shoqërues edhe më i fortë për ata që shikojnë fitnesin, komunikimin dhe aksesin e tyre të shpejtë në informacion me një mori karakteristikash të reja, përfshirë gara të aktiviteteve të përbashkëta, zbulimin automatik të trajnimit, funksione të përparuara për tu ekzekutuar Walkie-Talkie, podcastet e Apple dhe aplikacionet e palëve të treta në pamjen e fytyrës Siri.

Padyshim, në shtator kur prezantohet iPhone i ri dhe kush e di nëse Apple Watch Series 4, ne do të ndjekim një nga momentet ku sistemet e pajisjeve Apple do të kenë më shumë mjete dhe shërbime se kurrë.

Nëse jeni një zhvillues i këtyre sistemeve, tani mund të shkarkoni këto beta dhe të filloni të hetoni lajmet e mundshme që ato kanë nën kapuç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.