Apple lëshon Beta e Parë Publike të iOS 9.3.2 dhe OS X 10.11.5

Pasditen e djeshme, dhe pasi u lëshua në fillim të kësaj jave versioni i parë i provës për zhvilluesit, Apple lëshoi beta e parë publike e iOS 9.3.2 dhe OS X 10.11.5 El Capitan për të gjithë ata përdorues të regjistruar në programin publik beta të kompanisë.

iOS 9.3.2 Publik Beta 1

Apple ka lëshuar beta e parë publike e iOS 9.3.2 për përdoruesit e regjistruar në programin në fjalë, vetëm dy javë pas fillimit të iOS 9.3 dhe një javë pas lëshimit iOS 9.3.1, një azhurnim i vogël kushtuar rregullimeve të defekteve në kod, veçanërisht të ashtuquajturës "linkgate".

iOS 9.3.2 beta publike 1

Përditësimi është tashmë i disponueshëm përmes azhurnimit OTA nga vetë pajisjet për të gjithë përdoruesit e regjistruar në program dhe që kanë instaluar certifikatën e duhur në të.

iOS 9.3.2 është një azhurnim i vogël që përqendrohet në përmirësimet e performancës dhe rregullimet e defekteve që nga lëshimi i iOS 9.3, pa ndonjë ndryshim të dizajnit ose lajme të tjera që zbulohen për momentin.

OS X 10.11.5 El Capitan Publike Beta 1

OS X 10.11.5

Gjithashtu dje, Apple lëshoi beta e parë publike e OS X 10.11.5, vetëm një ditë pas lëshimit të beta-s së parë të zhvilluesit dhe dy javë pas lëshimit zyrtar të OS X 10.11.4.

Shumica e ndryshimeve të përjetuara me OS X 10.11 El Capitan kanë qenë të vogla, dhe OS X 10.11.5 nuk bën përjashtim. Përditësimi duket se përqendrohet në rregullimet e defekteve në kod dhe përmirësimet e sigurisë dhe të performancës, pa ndonjë ndryshim të dukshëm të dizajnit ose funksionimit.

Versioni i ri beta është i disponueshëm përmes mekanizmit të azhurnimit të softuerit në Mac App Store për ata që janë regjistruar tashmë në programin e testimit beta të Apple.

Ata që duan të marrin pjesë në programin e testimit beta të Apple mund të regjistrohen përmes Uebfaqja e programit beta, e cila u jep përdoruesve akses në të dy versionet beta të iOS dhe OS X.

BURIMI | MacRumors


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.