Apple ndalon shikimin e filmave të saj në një projektor

Whatshtë ajo që duhet të lexonim. Një përdorues mori me qira një film nga MacBook i tij i ri nga iTunes Store dhe natyrshëm donte ta shihte atë në projektorin e tij në vend të ekranit të vogël të MacBook; e cila ishte befasia juaj kur një poster i iTunes thotë se nuk mund ta shikoni filmin në një monitor të jashtëm që nuk mbështet DRM, domethënë të gjithë.

Jo vetëm që janë të kënaqur me torturimin tonë në DVD të ligjshëm me biseda absurde për të drejtat e autorit që nuk na lejojnë të hidhemi në krye të tij, por tani ata na tregojnë se duhet të shikojmë filmin për të cilin kemi paguar në monitorin e brendshëm 13 inç të MacBook.

Me pak fjalë, kush sillet mirë dhe paguan për të parë filma duhet të shqetësohet për të zgjidhur problemin përmes Vuze sepse nuk kemi zgjidhje tjetër.

Sa larg do të shkojmë? Sa më shumë do të lëmë të shkelim nga "kompanitë e regjistrimit"?

Ps: rroftë jamendo

Përmes | arstechnica


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   jose dijo

  Sinqerisht, nganjëherë, disa shfaqje të Apple më duken si një oborr shkollor (për të thënë të paktën). E pakuptueshme. E kuptoj që ju doni të mbroni territorin tuaj, por nuk keni pse të jeni kaq të zymtë

 2.   mjegull dijo

  Usedshtë përdorur mirë për ju, për të blerë gjëra që mund të merren falas