Apple TV 1 po dështon të lidhet me iTunes Store

përsëri Apple TV shfaqet në skenë edhe pse në këtë rast duhet të kthehemi jo tek ai rinovimi i pritshëm nëse jo modeli i gjeneratës së tij të parë që ditët e fundit duket se po nervozon më shumë se një përdorues i cili nuk mund të lidhet me iTunes Store.

Gjenerata 1 e Apple TV nuk lidhet me dyqanin iTunes.

Aktualisht kemi tre modele të Apple TV (gjenerata e parë, e dytë dhe e tretë) që nga jashtë i korrespondon dy modeleve: gjenerata e parë që integron një disk të ngurtë brenda, dhe gjenerata e dytë dhe e tretë, me madhësi shumë më të vogël dhe me mungesë të diskut të lartpërmendur.

Epo, modeli i veçantë që duket se po shkakton probleme është Gjenerata 1 e Apple TV, ai prej alumini dhe me një disk të fortë. Brenda disa ditësh forume mbështetëse të mollë kanë filluar të përmbyten me ankesa nga përdoruesit të cilët deklarojnë se nuk mund t'i lidhin ato Apple TViTunes Store, pavarësisht se kanë provuar zgjidhje të ndryshme "shtëpiake" siç është thjesht rindezja e pajisjes.

Apple TV 1 (alumini) vs 2 dhe 3 (e zezë)

Apple TV 1 (alumini) vs 2 dhe 3 (e zezë)

Duket se problemi mund të jetë një dështim në serverat e kompanisë apple, ndoshta i njëjti dështim që po bën që përdoruesit e iOS 6 të mos jenë në gjendje të bëjnë thirrje FaceTime me pajisjet e tyre.

Për momentin mollë nuk ka komentuar për këtë çështje dhe përdoruesit e Apple TV gjenerata e parë ka qenë tre ditë pa qenë në gjendje të përdorë iTunes Store kështu që do të duhet të presim për një deklaratë zyrtare ose, më mirë, që problemi të zgjidhet sa më shpejt që të jetë e mundur.

BURIMI: Jam nga Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.