Përditësim i madh për Minecraft: Pocket Edition

Versioni i Minecraft për smartphone është një nga lojërat më të shkarkuara në internet App Store dhe gjatë ditëve të ardhshme, ju do të merrni një azhurnim të madh.

Çfarë ka të re në Minecraft PE Version 0.11.0

Një nga ndryshimet e mëdha në Minecraft Ato do të jenë varkat ose varkat e shumëpritura, prodhimi i të cilave do të ishte 5 trungje prej druri në vend të dërrasave, por jo vetëm kaq, pasi ato mund të jenë dy vende, ne do të kemi lopata për të na shtyrë, aftësinë për të hequr qafe objektet, hidhni topa bore ose vezë dhe aftësinë për të peshkuar.

B-Tw35fIEAAcwvt.png-i madh

B8R_jUhCEAA8XKg

Ju mund të ndryshoni lëkurën e karakterit për një të re. Përveç kësaj, ne do të kemi gjuhë të ndryshme përfshirë këtu español, Italiane dhe kineze. Rrugët e papastra shtohen, me kërkesë popullore, duke zëvendësuar zhavorrin në tokën e fshatrave.

B7z0VCbCAAICfR5

B70C3ZiCAAAcuDd

Në rinovuar Minecraft Krijesa të reja do të shfaqen si kallamarët, lakuriqët e natës, foshnjat zombie dhe peshqit e kllounit të ngrënshëm. Tani koka e Zombie Pigman do të jetë e njëjtë si në versionin kompjuterik. Do të kemi shpella merimange.

B-nJg2EVIAMqlA4

Rritja e kërcimit, shpejtësia, qëndrueshmëria dhe helmet do të shtohen, qartë se nuk ka ilaçe, sepse nuk kemi Holland.

Dhe së fundmi, disa opsione loje do të ndryshohen, të tilla si dita e përhershme në modalitetin krijues dhe një ekran i ri "Modifiko", në të cilin mund të ndryshojmë emrin e botëve dhe të vendosim mënyrën e lojës që duam.

B46OCsWCAAEWs8U

B3TEiAiCcAA0iGo

Pa dyshim, ne vëzhgojmë se si version pas versioni botimi me kapak të MinecraftShpresojmë që një ditë të arrijë nivelin e kompjuterit.

Minecraft (Lidhja e AppStore)
Minecraft6,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.