Versioni gjashtë i Boot Camp u lëshua me përmirësime të përputhshmërisë për Windows 10

Boot-Camp-6

Kanë kaluar disa ditë që nga lëshimi i sistemit të ri operativ nga Microsoft, Windows 10 dhe ardhja e një azhurnimi për asistentin e instalimit të Windows në një Mac, Boot Camp. Ne mund të parashikojmë që Apple tashmë ka gati versionin gjashtë të këtij asistenti me të cilin Më në fund, Windows 10 mund të ekzekutohet pa ndonjë problem pajtueshmërie në një kompjuter Apple.

Përditësimi për të cilin po flasim është publikuar në një dokument të Mbështetja e bazës së të dhënave të Apple ku ju shpjegohen opsionet e ndryshme që keni për të instaluar Windows 10 dhe si ta bëjmë atë. Gjithsesi dhe partneri ynë Jordi na tha disa ditë më parë se si ta bëjmë të gjithë procesin.

Ata nga Cupertino e dinë se ka shumë përdorues që kanë nevojë të përdorin Windows në Mac-et e tyre ose sepse nuk duan ta braktisin atë platformë fare ose sepse kanë aplikacione që sot, dhe çuditërisht, nuk i bëjnë janë lëshuar versione për sistemin operativ të kompjuterëve Apple. Nga ana tjetër, versioni që ekzistonte i Boot Camp kishte gabime të përputhshmërisë që tani janë rregulluar.

Tani për të rregulluar që Apple ka lëshuar një azhurnim Boot Camp në versionin 6 duke shtuar një listë të pajtueshmërisë me Windows 10 të Mac-ve të mëposhtëm:

 • MacBook Pro (Retina, 15 inç, mesi i 2015)
 • MacBook Pro (Retina, 13 inç, fillimi i 2015)
 • MacBook Pro (Retina, 15 inç, mesi i 2014)
 • MacBook Pro (Retina, 13 inç, mesi i 2014)
 • MacBook Pro (Retina, 15 inç, vonë 2013)
 • MacBook Pro (Retina, 13 inç, vonë 2013)
 • MacBook Pro (Retina, 15 inç, fillimi i 2013)
 • MacBook Pro (Retina, 13 inç, fillimi i 2013)
 • MacBook Pro (Retina, 13 inç, vonë 2012)
 • MacBook Pro (Retina, mesi i 2012)
 • MacBook Pro (13 inç, mesi i vitit 2012)
 • MacBook Pro (15 inç, mesi i vitit 2012)
 • MacBook Air (13 inç, fillimi i vitit 2015)
 • MacBook Air (11 inç, fillimi i vitit 2015)
 • MacBook Air (13 inç, fillimi i vitit 2014)
 • MacBook Air (11 inç, fillimi i vitit 2014)
 • MacBook Air (13 inç, mesi i vitit 2013)
 • MacBook Air (11 inç, mesi i vitit 2013)
 • MacBook Air (13 inç, mesi i vitit 2012)
 • MacBook Air (11 inç, mesi i vitit 2012)
 • MacBook (Retina, 12 inç, në fillim të vitit 2015)
 • iMac (Retina 5k, 27 inç, mesi i 2015)
 • iMac (Retina 5K, 27 inç, vonë 2014)
 • iMac (21.5 inç, mesi i 2014)
 • iMac (27 inç, vonë 2013)
 • iMac (21.5 inç, vonë 2013)
 • iMac (27 inç, vonë 2012)
 • iMac (21.5 inç, vonë 2012)
 • Mac mini (Fundi i 2014)
 • Mac mini server (në fund të 2012)
 • Mac mini (Fundi i 2012)
 • Mac Pro (në fund të vitit 2013)

Më në fund, ju njoftojmë se ky version i Boot Camp 6 përfshin mbështetje për:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gandalfx dijo

  Interestingshtë interesante të përmendet se Windows 10 mund të instalohet në Macbooks para 2012, në fakt unë e kam atë në macbook tim unibody white 2010, duke instaluar bootcamp 4 në modalitetin e pajtueshmërisë, unë thjesht duhej të shkarkoja drejtuesit e nvidia nga faqja e tyre e internetit, funksionon shumë mirë dhe e qëndrueshme.