Beta e re publike e Paragon Hard Disk Manager për Mac

harta e rrugës

Nëse jeni një nga mijëra përdorues që përdorin aplikacionin Menaxheri i diskut të ngurtë Ne ju informojmë se pasi keni kaluar më shumë se dy muaj në modalitetin e mbyllur beta, Paragon më në fund ka lëshuar beta publike që do të jeni në gjendje ta shkarkoni dhe instaloni falas.

Në këtë mënyrë synohet të vazhdohet lustrimi i gabimet e mundshme të zbuluara nga përdoruesit në një përpjekje për të arritur një aplikim më të besueshëm me më pak gabime.

Hard Disk Manager është një aplikacion që ju lejon të kopje rezervë i besueshëm, ka funksione fleksibile të rimëkëmbjes dhe mjete optimizimi. Me pak fjalë, gjithçka që ju nevojitet për të krijuar ndarje perfekte, algoritme shumë të besueshëm të heqjes së të dhënave dhe shumë më tepër ...

tani Grupi i Programeve Paragon ka nisur beta publike të Menaxheri i diskut të ngurtë Paragon për Mac, një aplikacion i ri që më parë ishte i disponueshëm vetëm për sistemin operativ Windows. Karakteristikat kryesore të përfshira në këtë aplikacion janë:

 • Menaxhimi i avancuar i ndarjeve
 • Kopja themelore dhe migrimi
 • Krijimi i fotografive të disqeve të forta
 • Rezervimi dhe rikuperimi
 • Migracioni
 • Ndryshimi i madhësisë së ndarjes Boot Camp
 • Fshirja e disqeve të forta HDD dhe SSD
 • Mbështetje për magazinimin thelbësor dhe Fussion Drive

Ju do të jeni në gjendje të shkarkoni këtë aplikacion të ri nga faqja e kompanisë përmes nga lidhja e mëposhtme. Pasi të shkarkohen, mund të përdorni të gjitha funksionet e tij. Tani, mbani në mend se nuk është një version përfundimtar dhe pa gabime dhe kjo është arsyeja pse ne ju këshillojmë përdorni atë në një ndarje Mac se keni destinuar testimin e aplikacioneve pasi humbja e të dhënave mund të ndodhë në rast se e bëni atë me ndarjen kryesore.

Inkurajoni që ta përdorni sa më shumë që të jetë e mundur sepse Për XNUMX testuesit më aktivë beta, Paragon po u jep atyre një licencë falas të aplikimit. Pjesa tjetër e njerëzve që marrin pjesë do të kenë një zbritje prej 30% në çmimin zyrtar të nisjes që është planifikuar për në fund të këtij viti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.