Këshillë: Bashkohuni në skedarë të shumtë audio

WC-MP3-N003A-003

Sot më duhej të bashkoja skedarë të shumtë audio në Mac-in tim për të bërë një seancë ... kur kuptova se kemi një zemër shumë të fuqishme në Mac OS X: UNIX.

Nëse dëshironi të bashkoni skedarë të shumtë audio (ose të tjerë), është më mirë të tërhiqni komandën 'cat'. Isshtë bërë shumë shpejt dhe në një moment. Këtu po ju lë si e kam përdorur për të bashkuar tre skedarë:

mace 1.mp3 2.mp3 3.mp3> bashkuar.mp3

Nuk mund të jetë më e lehtë. Shijojeni dhe përfitoni prej tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   jaca101 dijo

  A shkakton problem nëse përpiqeni të bashkoni disa mp3-të të BR-së së ndryshme? E them këtë sepse titulli i lexuar për të gjithë do të jetë ai i të parit prej tyre. ose jo?

 2.   Jaime Aranguren dijo

  Ku ta shkruaj atë komandë mace 1.mp3, 2.mp3 ...? Nuk di si ta bëj
  Thanks !!