iTunes Connect debuton në një mjedis të personalizuar për podcasters

iTunes-Connect-Podcast

Duket se Apple dëshiron që bota e podkasteve të bëhet më serioze dhe është se ata kanë vendosur të hapin një pjesë të platformës iTunes Connect në mënyrë që podcasters ata mund të menaxhojnë punët e tyre në të njëjtën platformë ku zhvilluesit menaxhojnë aplikacionet. 

Në këtë mënyrë, këta përdorues do të jenë në gjendje të menaxhojnë projektet e tyre të podcastit sikur të ishte material nga dyqanet e aplikacioneve të Apple. E gjithë kjo ndodh pasi mijëra përdorues i bënë kërkesë Apple, e cila më në fund është bërë realitet.

 

Apple tashmë ka vënë në dispozicion për të gjithë podcasters që duan një mjedis të personalizuar në të cilin ata do të jenë në gjendje të shohin të gjitha podcast që është ngjitur lart si dhe vizualizimet dhe opsionet e konfigurimit të tyre pas botimit të tyre.

Nëse tashmë po pyesni se si të hyni në pjesën e platformës që po komentojmë, do të shihni se kur shkoni të ngarkoni një podcast, ekrani ku duhet të identifikoheni do të hapet automatikisht. Sapo të futet brenda tij, sistemi do të verifikojë nëse podcast-i plotëson standardet që Apple kërkon, kështu që mund ta hiqni nga iTunes ose ta fshini nëse dëshironi. 

Duhet të theksohet se pasi që është një platformë përmes uebit, përdoruesit e Windows dhe Mac do të jenë në gjendje ta përdorin atë. Koha më në fund ka ardhur kur podcasters mund të punojnë më rehatshëm. Edhe një herë e kuptojmë se Apple, megjithëse mund të mos duket si ajo, po dëgjon kërkesat e ndjekësve të saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.