A dini për kartat dhuratë të Apple? Kështu që ju mund t'i merrni dhe t'i dërgoni ato

karta dhuratash

Apple mendon për gjithçka dhe kjo është arsyeja pse ka lejuar prej kohësh dërgimin e kartave të dhuratave me email në mënyrë që të mund të bëni dhuratën që dëshironi pa qenë e nevojshme të dilni nga shtëpia juaj dhe ta bëni atë nga pajisja juaj mobile. Siç mund ta dini tashmë, nëse shkoni në një Dyqan Apple ose një shitës të autorizuar ju mund t'i gjeni këto karta fizikisht.

Sidoqoftë, ka raste kur është e pamundur që ju të kaloni nëpër një dyqan fizik ose thjesht dëshironi ta bëni dhuratën virtualisht përmes rrjetit. Për këta njerëz, Apple krijoi në atë kohë mundësinë e bërjes së dhuratës përmes një llogarie emaili. Në këtë artikull ne ju tregojmë se si ta kryeni këtë veprim dhe Ne ju tregojmë se ku në faqen e internetit të Apple keni të gjithë informacionin. 

Gjëja e parë që duhet të bësh për të qenë në gjendje të bësh procesin e blerjes dhe dërgimit të një karte dhuratë është të përdorësh rrjeti tjetër  e cila është e vendosur në www.apple.es> Muzikë> Kartat e dhuratave. Sapo të hyni në internet, do të shihni se keni një lidhje që ju tregon mesazhin «Kartë dhuratë me email»

Faqja tjetër tregon procesin e krijimit të kartës dhuratë, për të cilën informoheni:

Kartat e Dhuratave të Apple Store mund të përdoren në dyqanet e Apple Store, Apple Online Store ose duke telefonuar në 900 150 503.

Kartat e Dhuratave të Apple Store mund të blihen në Dyqanin Online Apple dhe Dyqanet e Apple, por jo në iTunes Store ose App Store. Për këtë ju duhet një Kartë Dhuratë iTunes.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të zgjidhni një ngjyrë, e cila mund të jetë gri, gri hapësirë, ari ose e bardhë. Më vonë duhet të futni vlerën që dëshironi të futni në të njëjtën gjë si ju mund të shkoni midis 25 dhe 2000 euro. Mund të krijoni karta sa të dëshironi.

kapje-dhuratë-kartë-2

Tani të gjithë ju duhet të bëni është të futni të dhënat tuaja të postës elektronike dhe të emrit, si tuajat ashtu edhe marrësit dhe të shtoni kartën në çantë për të qenë në gjendje të paguani për të. Siç mund ta shihni, është një proces shumë i thjeshtë dhe që mund ta bëni në çdo kohë brenda pak minutash.

kapje-dhuratë-kartë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hugo Diaz dijo

  Me këto karta, a mund të rinovoj gjithashtu muzikën time të mollës dhe pajtimet në netflix?

  1.    Andres dijo

   Jo, këto janë për të blerë në dyqan, për ato që dëshironi duhet të blini karta iTunes ose nga dyqani i dyqaneve

 2.   Hugo Diaz dijo

  Dhe si funksionojnë këta të tjerë?