Kjo është mënyra se si funksionon Mail-i në macOS High Sierra të ri

Për të gjithë ata përdorues që kanë instaluar versionin e ri të macOS si dhe ata që nuk e kanë instaluar, unë do të filloj me një seri artikujsh në të cilët do t'ju tregoj ndryshime të vogla që janë bërë në sistem dhe mund të kalojnë pa u vërejtur.

Sigurisht, Apple e ka përmirësuar shumë sistemin duke shtuar funksione të reja, por jo vetëm që i ka bërë ato përmirësime dhe ka detaje të vogla që e bëjnë sistemin të funksionojë në një mënyrë më fluide dhe më të sheshtë.

Një nga këto modifikime vjen nga dora e postë, post menaxher që vjen standard në sistem dhe se gjithmonë ka qenë në qendër të të gjitha mesazheve që mbërrijnë në Mac-un tonë. Në këtë kuptim, një nga gjërat që janë modifikuar është se tani, kur ne punojmë në ekran të plotë dhe duam të dërgojmë një mesazh të ri, një dritare lundruese duke e lënë pjesën tjetër të ekranit të errët siç mund ta shihni në imazhin vijues.

Tani, në macOS High Sierra 10.13, kur kërkojmë të shkruajmë një email të ri, dritarja vendoset automatikisht në ekranin e ndarë, e ngjashme me atë që ndodh në ndërfaqen iOS. Kështu gjesti i tërheqjes dhe tërheqjes është shumë më komod dhe krijimi i postave elektronike është shumë më i rrjedhshëm. Kjo na bën të pyesim nëse Apple po bashkon gradualisht sistemet macOS dhe iOS në mënyrë që të prodhojë produkte të ardhshëm që përdorin patate të skuqura me procesorë të krijuar nga vetë kompania.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Bora Horza Gobuchul dijo

  Faleminderit për artikullin, dhe unë ju inkurajoj të botoni funksionet e reja, ato do të na ndihmojnë shumë.

  1.    Guillermo (ARG) dijo

   Faleminderit. Unë ndaj kërkesën e Borës