Kodi macOS ka të dhëna rreth panelit të supozuar OLED në MacBook Pro tjetër

bar-macOS-sierra

Ata prej nesh që prisnim lajme për sa i përket harduerit në Keynote të hënën e kaluar kemi lënë, ju me dëshirën dhe është që Apple të përqendrohet në atë që me të vërtetë kishte rëndësi, zhvilluesit dhe versionet e ardhshme të sistemeve të tyre do të lëshohen në vjeshtë për të gjithë njerëzit e vdekshëm. 

Në Keynote, të gjithë zhvilluesit e pranishëm u informuan se betat e sistemeve që u prezantuan do të ishin në dispozicion për të gjithë ata që nga e njëjta ditë. Nuk është për t'u habitur, të njëjtën natë që mijëra zhvillues të OS X shkarkuan macOS i ri Sierra për të filluar kërkimin e shenjave të diçkaje që ata të Cupertino nuk i kishin specifikuar.

Ishte e qartë se në një Keynote dy-orësh duke shfaqur më të fundit nga katër sisteme operative, macOS, iOS, watchOS dhe tvOS Nuk ishte e mundur të ekspozohen të gjitha risitë që kanë këto sisteme. Apple bën një përmbledhje të vogël të asaj që do të vijë dhe bën disa demonstrata për të krijuar entuziazëm midis miliona ndjekësve.

Bar-OLED-MacBook Pro

Nuk u desh shumë që zhvilluesit të fillonin të botonin detaje të gjetura në kodi macOS Sierra. Në këtë rast mund t'ju informojmë se janë gjetur indikacione se thashethemet që sigurojnë që MacBook Pro i ri që prisnim të hënën do të ketë një ekran OLED në të cilin do të shfaqen çelësat e funksionit dhe kush di se çfarë tjetër.

Përveç kësaj, ndryshime të fshehura janë zbuluar gjithashtu në kodin burimor të macOS që zbulojnë se implementimi i TouchID gjithashtu po punohet. Shiriti i supozuar i funksionit me ekranin OLED do të ketë një veprim dinamik, domethënë atë Ai do të rregullohet në përputhje me përmbajtjen e aplikacionit që kemi të hapur. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   CARLOS SANTANA LOBO dijo

  Asgjë nuk dihet se kur mund të dalë Mac Book Pro i ri.
  Isha i sigurt se ata do të thoshin diçka tani.

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje Carlos, nuk dihet asgjë e sigurt për lansimin ose prezantimin e mundshëm. Timeshtë koha të presim dhe të jemi të vetëdijshëm për thashethemet që shfaqen.

   të fala