Shndërroni video me MP4TOOLS

MP4tools. Video

Kur blejmë një produkt Apple dhe fillojmë ta përdorim, ne kuptojmë ndryshimet që ata kanë me sistemet e tjera operative, veçanërisht në formatet video.

Pa shkuar më tej, të gjithë e dimë se formatet e video e mbështetur për produktet e Apple janë diçka e veçantë dhe nuk përdoren në të gjitha platformat. Po flasim për skedarë me shtrirje mov për shembull.

Nëse duam të luajmë video të formateve të tjera në Mac dhe në pajisjet tona iOS pa pasur nevojë të blejmë ndonjë aplikacion shtesë, ajo që mund të bëjmë është të konvertojmë ato video, të cilat janë në .wmv o .avi për shembull, në një format të mbështetur si mov o .mp4. Për këtë, ne paraqesim një aplikacion të njohur mirë nga përdoruesit të quajtur Mjete MP4 i cili ofron një konvertim i shpejtë midis formateve, cilësi e shkëlqyeshme dhe të gjitha falas.

Ashtu si me shumicën dërrmuese të aplikacioneve për OSX, ajo është një mjet me një ndërfaqe shumë grafike, kështu që nuk duhet të keni shumë probleme kur e përdorni pasi që duhet të tërhiqni vetëm videon në fjalë mbi të, zgjidhni karakteristikat që ne e duam të kesh dhe të japësh "të kthehet në".

Preferencat MP4tools. Video

Për disa minuta, varësisht nga madhësia e skedarit, do ta kemi atë të konvertuar në një format të pajtueshëm me luajtësin e produktit tonë Apple, qoftë Mac, iPhone, iPad apo iPod Touch, pa lënë pas Apple TV-në tonë të dashur.

Sidoqoftë, në shumë raste, siç më ka ndodhur mua, ju përfundoni duke kërkuar aplikacione si për Mac ashtu edhe për pajisjet portative që lexojnë këto lloj skedarësh pa qenë e nevojshme të bëni shndërrime që në fund të fundit konsumojnë kohë që një herë nuk e bëjmë kanë

Më shumë informacion - Ndryshoni formatin e skedarëve tuaj multimedial me Smart Converter

Shkarko - Mjete MP4


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.