Kritikat vazhdojnë për Final Cut Pro X

Imazhi i Ri

Steve Jobs komentoi para largimit të tij se Final Cut Pro X do të ishte një version i pabesueshëm, por realiteti - të paktën tani për tani - është se përkundër faktit që kryeson renditjen e shitjeve, njerëzit janë vërtet të pakënaqur me këtë version të ri.

Unë nxjerr disa detaje nga njerëzit që e kanë blerë:

  • "Final Cut Pro X duket sikur NUK është përfunduar dhe NUK është gati për përdorim profesional"
  • “Unë kam qenë me FCP që nga versioni 1 dhe çdo azhurnim kishte përmirësime. Por kësaj here nuk është ashtu »
  • "Mungesa e respektit dhe keqinformimit, përmbledhja: NUK është një aplikim profesional."

Dhe kështu mund të vazhdoja për një kohë të gjatë, meqenëse vlerësimet negative janë më të bollshmet në Mac App Store.

Sinqerisht, nuk e di në çfarë mase Apple është marrë me këtë version sepse nuk jam i përkushtuar në redaktimin profesional të videos, por duke parë shqetësimin e njerëzve e imagjinoj atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.