Box, alternativa për Dropbox me 50 GB hapësirë ​​të lirë

Kohët e fundit dhe me rritjen e frekuencës, ne përdorim ruajtjen e reve të kemi të gjitha dokumentet tona personale dhe të punës në të gjitha pajisjet tona elektronike, qoftë në laptopin e punës, në iPhone tuaj ose në kompjuterin e familjes.

A e shohim sa të larmishme janë platformat që na ofrojnë këtë shërbim të ruajtjes së reve? SkyDriveose Dropbox Ato janë disa nga më të njohurat dhe më të përdorurat, megjithatë, ato janë gjithashtu më të shtrenjtat për sa i përket kapacitetit të kontraktuar të magazinimit.

Epo, me rastin e azhornimi dhe bërjen e plotë të kuti, ky aplikacion për të cilin po flasim (i disponueshëm për Mac, Windows, iPhone dhe Android), ofron përdorues të rinj të platformës 50 GigaBytes hapësirë ​​të lirë, e cila është ideale nëse jeni të lodhur nga mesazhet e platformave të tjera për të paguar për të rritur hapësirën pasi që jeni në kufirin e kapacitetit të lejuar.

Kërkesa e vetme: të jesh perdorues i ri në platformë

Pamja e re e platformës kuti Isshtë shumë fluide, argëtuese dhe mbi të gjitha tërheq vëmendjen, hidhni një vështrim në të:

Aplikacioni i kutive               Aplikacioni i kutive                image3


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ben dijo

  Pershendetje te gjitheve. Artikulli është shumë interesant.Sot ka shumë alternativa për ruajtjen e të dhënave, por fatkeqësisht për kompanitë, askush prej tyre nuk propozon inteligjencë të vërtetë në organizimin e informacionit. Të gjithë e kalojmë kohën duke kërkuar dokumentin në mes të mijëra dosjeve. Unë mendoj se përveç hapësirës në dispozicion, është e rëndësishme të merret parasysh inteligjenca që propozojnë këto zgjidhje.
  Ata mund të hedhin një vështrim në projektin DINO, një arkivist për të strukturuar informacionin në një mënyrë logjike dhe automatikisht të përsëritur. Ata janë në beta private për ruajtje, por mendoj se ky projekt ia vlen të ndiqet.
  http://www.dino.mx/

  Një përshëndetje! Ben