Mësoni se si të shkarkoni dhe instaloni aplikacione në Apple Watch

ora e mollës

Kanë mbetur vetëm katër ditë për Apple Rights Watch zbarkoni në Spanjë dhe kjo është arsyeja pse ne duam të kushtojmë një artikull në blogun tonë që ju tregon hapat që duhet të ndiqni në mënyrë që të shkarkoni aplikacionet dhe më vonë t'i instaloni në orën tuaj. Në rastin e iPhone ose iPad, ne kemi një aplikacion i quajtur App Store në të cilën mund të kërkojmë aplikacionet dhe t'i instalojmë nëse ka më shumë probleme.

Sidoqoftë, Apple Watch nuk funksionon në të njëjtën mënyrë dhe ju duhet që iPhone të jetë në gjendje të shkarkojë aplikacionet dhe t'i instalojë ato. Ne duhet të shkarkojmë aplikacionet Apple Watch përmes aplikacionit që kemi iPhone-i ynë dhe që erdhi nga lansimi i iOS 8.3, aplikacioni Apple Watch. Ky aplikacion është vendi ku duhet të futemi nga momenti kur dëshirojmë të fillojmë të përdorim orën tonë, pasi ajo është e ngarkuar ta lidhë atë me iPhone-in tonë.

Aboutshtë koha që ju e dini shumë mirë se si është procesi i shkarkimit të aplikacioneve dhe instalimi i tyre në Apple Watch. Kjo e premte do të jetë një nga ato ditë ku mijëra përdorues do të kenë orën e tyre inteligjente dhe do të fillojnë ta përdorin atë. Për ta bërë këtë, ata duhet të jenë të qartë në lidhje me hapat që duhet të ndjekin në mënyrë që të kenë orët e tyre të gatshme sa më shpejt të jetë e mundur. Le ta fillojmë këtë udhëzues duke shpjeguar se çfarë duhet të bëni për të shkarkuar aplikacione nga App Store.

Si të shkarkoni aplikacione nga Apple Watch

aplikacione për kërkimin e orës së mollës

 1. Gjëja e parë që duhet të bëni është të hapni aplikacionin Apple Rights Watch në iPhone tuaj.
 2. Tani duhet të klikoni në kategori "Dyqani i Aplikacioneve".
 3. Gjeni aplikacionin që dëshironi nga më shumë se 6000 që janë tashmë të disponueshëm. Mbani në mend se mund të kërkoni për aplikacione duke klikuar në "Kërko" ose "Eksploro" ose "Të veçuara" nëse duam të zbulojmë aplikacione të reja.
 4. Për të shkarkuar aplikacionin klikoni në "Merr" ose "Bli" nëse paguhet.

Pasi aplikacionet të shkarkohen në iPhone-in tonë, do të duhet t'i instalojmë në Apple Watch. Tani për tani, aplikacionet e orëve inteligjente të Apple varen nga homologët e tyre për iPhone, d.m.th., nëse shkarkoni aplikacionin Telegram për Apple Watch, aplikacioni Telegram për iPhone do të shkarkohet automatikisht pasi që aty kryhet e gjithë puna dhe Apple Watch aplikacioni thjesht kujdeset për shfaqjen e rezultateve. Duke filluar nga vjeshta kur të lëshohet watchOS 2, tashmë do të ketë aplikime vendase dhe gjërat do të ndryshojnë. 

Si të instaloni aplikacione në Apple Watch

instalo-aplikacione-ora-mollë

 1. Hapni aplikacionin Apple Watch në iPhone tuaj.
 2. Klikoni në kategori "Ora ime".
 3. Në listën e aplikacioneve që do të duhet të kërkojmë atë që ne jemi të interesuar të instalojmë në Apple Watch, klikoni mbi të dhe klikoni mbi instalimin.
 4. Pastaj aktivizoni opsionin "Shfaq aplikacionin në Apple Watch".
 5. Aplikacioni do të sinkronizohet automatikisht me orën tonë dhe aplikacionet do të shfaqen në Apple Watch.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   TEVALI I CARLOS dijo

  PSE KA APLIKE T D PROJEKTUAR N I IOS, Q AP Shfaqen në dyqanin e Aplikacioneve DHE MUND T’I SHKARKOJ N D IPHONE, A MU LENI T D SHKARKOJ NLO APPLE WATCH 4?