Apple do të zëvendësojë disa TV të gjeneratës së tretë Apple

Në portat, ose të paktën kjo është ajo që ne të gjithë jemi duke pritur, kompania lëshon gjeneratën e katërt të pajisjes së saj hobi, mollë po kontakton një numër të kufizuar të përdoruesve për të zëvendësoni Apple TV tuaj 3-të gjen. dhe, përveç kësaj, të kesh një detaj të vogël për shqetësimin.

Një dhuratë e re Apple TV +

Ne nuk e dimë saktësisht se cili është problemi, por nga Faq-Mac ata raportojnë se disa njësi "shumë të kufizuara" të Apple TV Modeli i gjeneratës së tretë, modeli që është aktualisht për shitje, paraqet një defekt të caktuar prodhimi dhe për këtë arsye, kompania po përgatitet të kryejë një zëvendësim pa asnjë kosto për të gjithë ata përdorues të prekur.

Çfarë mollë po bën është të kontaktosh me këta përdorues direkt përmes postës elektronike për t'i informuar për situatën (pa specifikuar në çdo kohë se cili është problemi specifik) dhe t'u ofrosh atyre një Apple TV i ri si dhe një Karta e dhuratave iTunes Shuma e së cilës gjithashtu nuk e dimë, si kompensim për çdo shqetësim që mund të ketë ndodhur.

Apple TV

Ky lajm vjen më pak se një muaj para Kryeministrit të ardhshëm të mollë, përflitet për 9 shtator, megjithëse e mbaj të martën 8 si datën e kremtimit. Në të do të shohim të renë iPhone 6S dhe 6S Plus, një përmbledhje e iOS 9, OS X El Capitan dhe watchOS 2 si dhe, parashikueshëm, lançimi i të gjitha këtyre sistemeve operative ose, të paktën, data e disponueshmërisë së tyre.

Por është gjithashtu shumë e mundshme që pas tre vjet e gjysmë të marrim pjesë në rinovimin, saktësisht, të Apple TV, i cili do të azhurnohej brenda dhe jashtë, siç e kemi përmendur tashmë këtu.

BURIMI | Faq-Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.