Apple nuk do të lançojë produkte të reja para Krishtlindjeve

Krishtlindjet në Apple

Ndërsa disa lajme priteshin më parë fin de año, zëdhënës të ndërmarrjeve mollë së fundmi deklaroi se nuk do të lançojë produkte të reja para Krishtlindje. Në këtë mënyrë ata shkatërrojnë të gjitha thashethemet se kishte rreth një të re iMac dhe një e re Mac mini për javën tjetër. Ajo që ata pohuan është se "Linja e produkteve të mollë per keta Krishtlindje Eshte gati ", por që në asnjë mënyrë nuk do të lëshohet më herët.

Kështu, ka shumë të ngjarë që nuk ka rinovime të produkteve deri në Macworld Keynote Janarin e ardhshëm. Kandidatët që do të rinovohen për këtë ngjarje janë iMac, Mac Pro, Ekran kinemaje dhe mbase edhe disa surpriza të tjera.

Ajo që mund të kishte ndodhur është se mollë ka vendosur të shmangë që blogosfera të jetë e mbushur me thashetheme deri në janar, ose ndoshta është një strategji dhe ka vendosur të presë për një arkitekturë të re Intel si Core i7 4-core për të rinovuar gamën e kompjuterëve.

Sidoqoftë, është mirë ta lini mënjanë dyshimin dhe të mendoni se është mjaft e çuditshme që mollë ka vendosur t'i japë fund thashethemeve në këtë mënyrë të prerë, kur është pikërisht me thashethemet me të cilat arrin një pritje të lartë te përdoruesit. Ndoshta ata duan të ndryshojnë të tyre strategjinë e shitjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.