Ndërsa në Spanjë presim Apple Watch, në Kinë një milioner blen dy Botime nga qeni i tij

Qeni-Apple-Watch-rozë

Pak më shumë se një muaj pasi miliona Apple Watch që Apple shiti më 10 maj filluan të mbërrinin te pronarët e tyre, ka pasur shumë lajme që Ne kemi qenë në gjendje të lexojmë në lidhje me këtë produkt të ri nga ato të Cupertino. 

Këtu në Spanjë, si në shumë vende të tjera, ne jemi ende duke pritur për datën e lëshimit, e cila mund të jetë 8 qershori, në WWDC të këtij viti do të dimë diçka. Megjithatë ky artikull Nuk është përqendruar në datën e lansimit të Apple Watch në Spanjë.

Fakti është se me kalimin e ditëve diheshin karakteristikat e modeleve të ndryshme të Apple Watch që ekzistojnë. Të parët që arritën përdoruesit ishin modelet e aluminit dhe çelikut me rripat normalë, domethënë goma dhe milanezët. Pak më vonë mund të shihni disa njësi me rripat prej lëkure dhe çeliku dhe tashmë, pothuajse pesëmbëdhjetë ditë më vonë, një nga njësitë çeliku të zeza të adonizuara në stilin cilindër Mac Pro.

Sidoqoftë, nuk kishte asnjë gjurmë të modeleve të Edicionit që sipas Apple ishin prodhuar njësi të kufizuara dhe pothuajse të gjitha ishin shitur ditën e parë në Kinë. Epo, vetëm disa ditë më parë partneri ynë Jesús Arjona ai na tregoi zhbllokimin e parë të një Apple Watch Edition në ar të verdhë, në të cilën një përdorues me dy doreza vinili tregoi cilësinë e paketimit me të cilin u prezantua.

Dog-Apple-Watch

Ky model Apple Watch nuk është i disponueshëm për shumë njerëz dhe çmimet e tij variojnë nga 10.000 $ në 17.000 $ në varësi të modelit dhe përfundimit. Deri më tani gjithçka është normale, por nëse mendoni se keni parë tashmë shumë kur shihni njerëz që janë të përkushtuar në mbushjen e Apple Watch, prerjen, zhytjen në lëngje, etj., përdoruesi për të cilin po flasim sot ka shkuar shumë më larg.

Mund të jetë vetëm një shaka më shumë por sipas blogut Time duket se qeni që mban dy, nëse dy, Apple Watch Edition në trëndafil të artë Ajo i përket një miliarderi kinez i cili ka postuar në rrjetin kinez Weibo ekuivalent me Twitter në Kinë disa fotografi të qenit të tij të veshur me Apple Watch që diskutuam.

Siç kemi mësuar, llogaria Weibo është hapur në emër të qenit dhe në të mund të lexojmë se si, i përkthyer nga kinezishtja, qeni thërret shumë i lumtur që ka Apple Watch të ri. Se ai duhet të ketë katër, një në secilën këmbë, por që të jetë një "i ri i pasur" ai qëndron me dy.

Nëse keni kaluar një ditë qeni, ne shpresojmë që ky lajm të paktën t'ju ketë bërë të buzëqeshni kur e dini se kjo histori mund të jetë e vërtetë ose jo. Po sikur të kemi edhe ju edhe unë sigurisht që duam që Apple Watch të mbërrijë menjëherë në Spanjë për të pasur një të tillë ... në rastin tim një prej 42 mm në çelik me rrip milanez dhe rrip gome të zezë.  


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Andres dijo

  Unë nuk mendoj se ato janë për qenin dhe ai thjesht po luan, unë gjithashtu mund ta vendosi timen mbi qenin tim dhe ta bëj një fotografi të tij.

 2.   Pedro Rodas dijo

  Ne mendojmë të njëjtin Andrés. Nga rruga ... Sa me fat që tashmë keni një Apple Watch! Të gjitha të mirat!