ScreenSharingMenulet, për të hyrë në Ndarjen e Ekranit

Pamja e ekranit 2009-12-14 në 02.48.50

Nëse ju pëlqen të keni Mac tuaj të kontrolluar nga kudo, atëherë do të jeni adhurues i funksionit Screen Sharing që vjen standard në Mac OS X. Por duhet të pranohet që aktivizimi i këtij funksioni është disi joinuitiv.

Për ta përmirësuar këtë ne kemi ScreenSharingMenulet, e cila do të na sigurojë një menu shumë të lehtë në shiritin e detyrave me të cilën mund të përdorim të gjitha funksionet që Na jep Screen Sharing në një mënyrë të shpejtë dhe efikase.

Si çdo kontribut i mirë nga komuniteti Maquera, ky Menulet është falas dhe rekomandohet shumë për të gjithë.

Burimi | Mollë

Shkarkoni | SSM


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.