Pixelmator 3.1 me mbështetje për imazhe 16-bitëshe

PIXELMATOR 3.1

Pixelmator sot lëshoi ​​versionin e fundit të aplikacionit të tij, versionin 3.1. Siç e dinë pothuajse të gjithë përdoruesit, ai është i disponueshëm vetëm në Mac App Store me një çmim prej 26.99 euro.

Në këtë azhurnim, zhvilluesit kanë prezantuar disa përmirësime, duke përfshirë optimizime specifike për Mac Pro të ri, si dhe mbështetje për imazhe 16-bit.

DYQANI PIXELMATOR

Së pari, Pixelmator 3.1 është optimizuar për harduerin e Mac Pro të ri. Me Mac Pro të ri, GPU-të e tij mund të përdoren së bashku për redaktim dhe pasqyrim më të shpejtë të imazhit. Në fakt, aplikacioni tani mund të llogarisë të dhënat e ruajtjes automatike ndërsa imazhi po jepet. Kjo përkthehet në përmirësime të ndjeshme në shpejtësinë e aplikimit. Të gjitha operacionet që kryen Pixelmator janë në gjendje të përfitojnë nga gjerësia e kujtesës e siguruar nga Mac Pro i ri, kështu që zhvilluesit janë përqendruar në rritjen e performancës. Janë bërë optimizime specifike për të gjitha variantet e CPU-ve Xeon që mund të blihen me Mac Pro të ri.

Një rritje në fuqinë e ekipit do të thotë gjithashtu që Pixelmator do të jetë në gjendje për të redaktuar imazhe 16-bit për herë të parë. Kjo u mundëson profesionistëve të punojnë me imazhe të pasura dhe të gjalla me ngjyra 16-bit për kanal.

Pixelmator 3.1 gjithashtu shton integrimin me shërbimin e ri Shtypja e qumështit Me të cilat mund të porosisni kopje fizike të fotove tuaja, posterë, printime dhe kartolina me cilësi të lartë direkt nga aplikacioni me çmime që variojnë nga 15 deri në 125 dollarë.

Përditësimi gjithashtu sjell shumë përmirësime të vogla, duke përfshirë përmirësime në sjelljen e stileve të shtresave ose efektet që u hoqën nga Pixelmator gjatë tranzicionit janë riintegruar. Për më tepër, përputhshmëria e formateve të skedarëve RAW është përmirësuar gjithashtu.

Më shumë informacion - Aplikacioni Pixelmator 3 tani i disponueshëm në dyqan

 

Pixelmator Classic (Lidhja e AppStore)
Pixelmator Classic29,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.