Probleme me hard diskët 7200rpm në MacBook Pro

Duket se jo gjithçka është një lajm i mirë kur bëhet fjalë për MacBook Pro të ri, dhe është se disqet 7200rpm (të cilat unë kurrë nuk më kanë pëlqyer për shkak të zhurmës dhe konsumit të tyre për një kompjuter portativ) po u japin më shumë një problem mbajtësve të MBP.

Siç mund ta shihni në video, disku i ngurtë bën gjëra të çuditshme, dhe bën zhurma që nuk janë aspak normale. Gjithçka i atribuohet ndryshimeve të papritura të leximit dhe në drejtim të rrotullimit të diskut, megjithëse unë personalisht nuk kuptoj asgjë për disqet e ngurta brenda (shikoni më mirë videon).

Shpresojmë që problemet të mos shkojnë më shumë, sepse sinqerisht disku i ngurtë është një nga gjërat që shqetëson më shumë që prishen.

Burimi | Mollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.