Probleme me hapjen e një dyqani të ardhshëm Apple në Upper East Side të Nju Jorkut

Apple-Store-Upper-East-Side

Për shijet e ngjyrave dhe kjo thënie nuk kursehet as Apple. Duket se ka një grup banorësh në zonën ku Apple do të hapë një të ri Apple Store në New York të cilët janë kundër kësaj që të ndodhë dhe Ata po bëjnë gjithçka që është e mundur në mënyrë që ajo të mos hapet ose hapet me kushte brenda pak më shumë se një jave.

Këta janë banorët e një lagjeje shumë prestigjioze të quajtur Upper East Side në Manhattan të cilët nuk pushojnë së ankuari sepse Apple do të hapë një nga tempujt e saj të rinj të teknologjisë.

Apple është në punë për të përfunduar punën e mbetur në pjesën e jashtme të vendndodhjes së këtij dyqani të ri Apple në mënyrë që gjithçka të jetë gati deri më 13 qershor, kur do të hapë dyert. Siç mund ta shihni, ata do të presin vetëm një ditë pas mbylljes së WWDC 2015.

Ky dyqan i ri ndodhet në 940 Madison Avenue, në cep të rrugës 74th dhe është pikërisht ky vendndodhje që i jep dhimbje koke Apple me banorët në lagje. Ky dyqan i ri Apple është ndërtuar në një ndërtesë ku ishte vendosur një bankë e vjetër nga vitet 20, e cila më vonë u shndërrua në një butik të quajtur VBH.

Problemet që po krijohen janë sepse banorët e lagjes e dinë suksesin e secilit prej dyqaneve të Apple dhe kjo do ta bëjë atë në zonë. numri i njerëzve rritet ndjeshëm dhe bashkë me të edhe zhurma. Një nga marrëveshjet që Apple është dashur të arrijë me fqinjët është se ky dyqan i ardhshëm do të avancojë kohën e mbylljes në mënyrë që të shqetësojë banorët sa më pak të jetë e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.