Pyetjet që duhet të dini se si t'i përgjigjeni Apple nëse doni të jeni një punonjës iEE

Fshehtësia është mbase shenja kryesore e të gjitha proceseve selektive që mollë fillon të punësojë punonjës të rinj, procese shumë komplekse, plot çështje të komplikuara, sado të thjeshta dhe të pafajshme të duken.

A do të jeni në gjendje të përgjigjeni në mënyrë të përshtatshme?

Mbledhur nga faqja e internetit Glasdoor, një portal i rishikimit të punës, në ditët e fundit një seri pyetjesh të paraqitura gjoja nga mollë në faza të ndryshme të proceseve të përzgjedhjes së tyre. Disa janë të komplikuar, të tjerët thjesht do të duken kështu, ato janë ato pyetje kurthi ku përgjigja mund, dhe në fakt do të jetë vendimtare.

Përfitoni nga kjo e diel në pranverë në mëngjes dhe vendoseni në provë, a do t'i përgjigjeshit në mënyrë adekuate këtyre pyetjeve të bëra nga mollë?

 • "Më tregoni diçka që keni bërë në jetë për të cilën jeni veçanërisht krenar"
 • "Cilat kanë qenë dështimet tuaja dhe si keni mësuar prej tyre?"
 • Përshkruani një problem interesant dhe si do ta zgjidhnit atë.
 • "Shpjegojini një fëmije tetë vjeç se çfarë është një modem dhe çfarë funksionesh ka"
 • "Çka ju sjell ketu?"
 • “Ju keni 100 monedha në tryezë, secila me kokën dhe anën e bishtit. Dhjetë prej tyre janë në fytyrën tuaj dhe 90 të tjerët janë në anën e kundërt. Ju nuk mund të shihni, ndjeni ose asgjë që ju lejon të tregoni se në cilën anë janë monedhat. Ndajini në dy grumbuj në mënyrë që të ketë të njëjtin numër fytyrash në secilën grumbull ”.
 • "Çfarë do të dëshironit të bënit për pesë vjet?"
 • "Pse doni të bashkoheni me Apple dhe çfarë do të humbisni për punën tuaj aktuale nëse kompania ju punëson?"
 • “Përshkruani veten tuaj. Çfarë ju eksiton? " pyetjet u përgjigjen punonjësve të mollës
 • "Si do ta provonit një dolli?"
 • "Nëse ju punësojmë, për çfarë do të donit të punonit?"
 • Këto janë pyetjet që Apple u kërkon punonjësve të ardhshëm
 • “Ekzistojnë tre kuti, një përmban vetëm mollë, një tjetër përmban portokall dhe e fundit ka mollë dhe portokall. Kutitë janë etiketuar gabimisht në mënyrë të tillë që asnjë etiketë të mos identifikojë përmbajtjen aktuale të kutisë. Duke hapur vetëm një kuti dhe pa shikuar përmbajtjen e saj, duhet të nxirrni një copë frutë dhe menjëherë të dini se cilat fruta gjenden brenda secilës kuti »
 • "A keni qenë ndonjëherë kundër një vendimi të marrë nga eprori juaj?", "Si jeni marrë me të?"
 • "Pse duhet të të punësojmë?"
 • "A jeni krijues? Na tregoni diçka krijuese për të cilën po mendoni.
 • "Përshkruani një përvojë që ju ka përulur". pyetjet u përgjigjen punonjësve të mollës
 • "Çfarë është më e rëndësishme, zgjidhni problemin e një klienti ose krijoni një përvojë të mirë shërbimi."
 • "Duket se jeni një person pozitiv, cilat lloje të gjërave mund t'ju sjellin poshtë?"
 • "Më tregoni se si do t'i tregonit një klienti se jeni të gatshëm t'i ndihmoni ata duke përdorur vetëm zërin tuaj."
 • Imagjinoni sikur keni një aplikacion iTunes që shkarkon imazhe që humbin vlefshmërinë me kalimin e kohës. Çfarë strategjie do të përdorni për të hedhur poshtë imazhet e grumbulluara? "
 • "Në katër vitet e fundit, cila ka qenë dita juaj më e keqe dhe cila ka qenë më e mira?"
 • "Sa fëmijë lindin çdo ditë?"

BURIMI | sojentrepeneur


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.