Ndryshimet më të mira të Cydia për iOS 7.1.X Jailbreak

Me ardhjen e j-së së rendërprerje pangu për iOS 7.1.1 dhe 7.1.2 ne pyesim nëse të gjitha tweaks iOS 7 punon me këtë version, kështu që sot do t'ju lëmë një listë të tweaks që janë testuar dhe funksionojnë 100% me këto versione të iOS.

Depot kryesore të Cydia

Këtu janë disa nga repot kryesore dhe ato po funksionojnë mirë, nëse nuk dini si t'i shtoni ato, thjesht duhet të shkoni te cydia> burimet> redaktoni> shtoni dhe kaq.

 1. repo.hackyouriphone.org
 2. ihacksrepo.com
 3. ihackstore.com/repo
 4. repo.insanelyi.com
 5. iphoneame.com/repo
 6. repo.biteyourapple.net

Të gjithë tweaks Ata janë testuar dhe po punojnë pa asnjë dështim. Më poshtë do të gjeni më të mirën tweaks de Cydia dhe praktikisht thelbësore pas bëj jailbreak kështu që të mund të përfitoni sa më shumë nga iDevice.

Burimet më të mira të Cydia-Repos-620x250

Tweaks

Aktivizuesi: kjo shkulje ju lejon përmes gjesteve në ekran ose përmes butonave të kryeni veprime të tjera nga ato që sjell si parazgjedhje, të tilla si: vendosni iPhone në gjumë duke rrëshqitur shiritin e statusit, duke kaluar këngë duke mbajtur butonin e uljes së vëllimit dhe veprime të tjera që mund t'i konfiguroni në një mënyrë shumë të lehtë.

Auxo 2: kjo shkulje Ai ndryshon aspektin e shumë detyrave dhe do të na lejojë të mbyllim të gjitha aplikacionet e hapura në të njëjtën kohë; do të keni opsionet e ndriçimit, elektrik dore, llogaritësit, kamerës, volumit, butonave multimedialë dhe të tjerëve, të cilat do t'i japin multitasking tonë një pamje mjaft tërheqëse.

Fuçi: kjo shkulje Kjo do të na lejojë të vendosim efekte të ndryshme kur ndryshojmë faqe në ekranin kryesor, duke bërë që aplikacionet të veprojnë në mënyra të ndryshme për t'u dhënë efekte ikonave dhe animacioneve, për shembull ikonat rrokullisen, ose kërcejnë dhe shumë efekte të tjera.

Bioprotekt (iPhone 5S): Kjo eshte nje shkulje ekskluzive për 5S iPhone Meqenëse funksionon përmes sensorit të gjurmës së gishtit Touch ID që na lejon të vendosim një kyç në ato aplikacione që nuk duam të futet askush, siç janë fotot. Kur hapni aplikacionin, ai do t'ju kërkojë gjurmën e gishtit dhe do të funksionojë vetëm me gjurmët e gishtave që keni konfiguruar, një metodë e mirë për të shmangur të gjithë ata thashethemexhinj që ndonjëherë na kërkojnë të marrim hua iPhone dhe ata ngulin sytë në gjëra të tjera.

Bytafont 2: kjo shkulje Kjo do të na lejojë të ndryshojmë fontin (shkronjën) e të gjithë pajisjes me gërma të ndryshme si alternativa që mund t'i shkarkoni dhe instaloni siç dëshironi. 

Jailbreak i Bytafont

Rrethi (tema): Shtë një alternativë për të ndryshuar formën katrore që sjellin normalisht ikonat, me këtë temë ikonat e rrumbullakëta do të duken mjaft bukur.

Winterboard: kjo shkulje do të na lejojë të aktivizojmë ose çaktivizojmë temat që shkarkojmë për të ndryshuar pamjen e iPhone, iPod ose iPad.

Dosjet e pastrimit: me këtë shkulje Ne mund të heqim efektin e turbullt që sjellin dosjet dhe do të jetë plotësisht transparent duke treguar sfondin që kemi.

Dashuroj: Kjo do të na lejojë të ndryshojmë ngjyrën e të gjithë pajisjes, tastierës, qendrës së njoftimit, etj.

Infinidock: kjo shkulje Kjo do të na lejojë të vendosim sasinë e ikonave që duam në bankën e të akuzuarve dhe madje edhe në dosje për ata prej nesh që nuk u pëlqen të kemi një ikonë në ekran.

Jailbreak i Infinidock Cidya

Jellylock: Shtë një alternativë për ekranin e kyçjes ku nuk do të tregojë disa aplikacione që ne zgjedhim të hapim direkt nga ekrani i kyçjes.

Noslowanimacione: u jep një vështrim më të shpejtë animacioneve të pajisjeve duke zvogëluar kohën kur veprojnë; mjaft e mirë dhe i jep pajisjes më shumë rrjedhshmëri.

Kontaktet e Shpejta: Kjo na lejon të shtojmë 4 kontaktet që përdorim më shumë për të thirrur ose dërguar mesazhe thjesht duke rrëshqitur ekranin bazë poshtë.

Springtomize 3: kjo shkulje një nga më të rëndësishmet që na ndihmon të redaktojmë shumë gjëra në sistem siç janë ndryshimi i efekteve si Barrel, shtimi i më shumë ikonave në bankën e të akuzuarve, shtimi i më shumë ikonave në ekranin kryesor, efektet kur bllokoni ekranin, transparencat dhe funksionet e shumta që sjell për të redaktuar sistemin.

Statushud 2: kjo shkulje do të na lejojë të eleminojmë imazhin që na shfaqet kur ngremë dhe ulim volumin; Pikat do të shfaqen në shiritin e statusit që do të tregojë kur ngremë dhe ulim volumin.

Nënkalimi: kjo shkulje Ai i jep një pamje më serioze ekranit tonë të kyçjes duke zvogëluar madhësinë e datës dhe orës, dhe do të na japë një perspektivë më të madhe për imazhin tonë të ekranit të kyçur.

Zgjedhja Swipese. Ndonjëherë shkrimi është mjaft i pakëndshëm, nëse bëjmë një gabim duhet të fshijmë gjithçka dhe të rishkruajmë ose të zgjedhim me gishtin dhe lupën, e cila është mjaft e pakëndshme. Me këtë shkulje Mund të rrëshqasim gishtin nga e djathta në të majtë në tastierë dhe kursori do të vendoset aty ku ndalemi brenda teksteve për të na lejuar një redaktim më të mirë.

Transparentdock: kjo shkulje do të heq sfondin e turbullt nga doku dhe do ta bëjë atë transparent në mënyrë që sfondi të tregojë më mirë.

Pa zëra: Ky është një aplikacion që do të na lejojë të shkarkojmë tonet që do të shtohen automatikisht në tingujt e pajisjes në mënyrë që t'i konfigurojmë si zile.

Shtëpia Virtual (iPhone 5S): kjo shkulje Do t'i japë jetë më të dobishme butonit Home të iPhone-it tonë pasi që përmes sensorit të gjurmës së gishtit, thjesht prekja e butonit do të na drejtojë në ekranin kryesor, dhe mbajtja e tij për pak më shumë do të hapë multitasking.

Përforcues i vëllimit: kjo shkulje Do të na ndihmojë të rrisim tingujt e pajisjes duke e bërë atë, për shembull, ta bëjë atë të tingëllojë më e vështirë kur bie në ambiente ku jemi të ekspozuar ndaj shumë zhurmës.

vShperndaje: një alternativë ndaj App Store për të shkarkuar aplikacione falas me pagesë.  vShare Jailbreak

Zeppelin: kjo shkulje Ai do të ndryshojë emrin e operatorit për ikonat që sjell dhe më shumë mund të shkarkohen, të tilla si një mollë, simboli Nike, një autobot etj.

Shpresoj që ju ka pëlqyer kjo përzgjedhje e Ndryshimet për pajisjen tonë iOS 7. Nëse njihni dikë tjetër, mos hezitoni ta lini në komente. Së bashku do të arrijmë një përvojë më të mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ruben Garcia dijo

  Në listë ka shumë ndryshime që akoma nuk punojnë me iOS 7.1.1 / 2: /

  1.    MANUEL PUENTES dijo

   pershendetje, te gjithe punojne mire, i kam ne iphone 5s me iOS 7.1.2 dhe po punojne, duhet te keni parasysh qe papritmas disa nuk punojne per ju nese keni rregullime qe permbushin te njejtin funksion.

 2.   Pushoni dijo

  Faleminderit shumë !!, megjithëse mendoj se shumë nga ndryshimet nuk funksionojnë në 7.1.1 / 2 siç thonë më poshtë.

  1.    MANUEL PUENTES dijo

   Përshëndetje Cesar, nëse ata punojnë siç thotë se të gjithë janë testuar dhe po punojnë, unë rekomandoj repo hackyouriphone, shumë ndryshime që nuk kanë punuar në repo të tjera punojnë me të në iOS 7.1.x siç është shkulja e infinidock.

 3.   Brian dijo

  Infinidock nuk ka mbështetje për iOS 7.1.2

 4.   Margarita dijo

  Shumë nga ndryshimet që kam pasur tashmë, por janë informacione shumë të mira!