Shtojcat më të mira QuickLook (IV): Skedarët EPS

EPS

Ditën tjetër ne pamë ZIPs, të cilat janë një mundësi shumë interesante për QuickLook dhe sot do të shohim një skedar disi më specifik, që nuk do të thotë se është më pak i dobishëm.

Shtojca e sotme shkon nga skedarët EPS (PostScript i Encapsulated), kështu që ne mund të shohim të gjitha skedarët e këtij lloji pa pasur ndonjë program të hapur, mirë, Finder është i vetmi i detyrueshëm.

Si gjithmonë, duhet ta vendosni në Library / Library / QuickLook /, dhe për të punuar. Ende duhet të mbylleni dhe të identifikoheni.

Shkarkoni | Shtojca EPS


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexis dijo

  Falni injorancën time, çfarë janë skedarët EPS?

 2.   Carlinhos dijo

  Shtë një format grafik, i përdorur gjerësisht për skedarët vektorë.