Si të shkarkoni WhatsApp beta në iOS 8

Siç e dinë tashmë shumë nga ju, pengesa kryesore e instalimit të beta-s iOS 8 në pajisjet tona, përveç dështimeve të një versioni beta, është edhe ajo Whatsapp funksionon mjaft keq, thjesht sepse është një version aktual që nuk është përgatitur ende për një sistem që nuk është ende zyrtar. Sot ne ju tregojmë se si ta zgjidhni problemin.

Shkarkoni WhatsApp në iOS 8, kushtet

La iOS 8 beta, i cili tashmë është në versionin e tij të katërt, është ekskluziv për zhvilluesit, megjithëse ju tashmë mund ta dini që ekziston mundësia për ta shkarkuar dhe instaluar atë në iPhone, iPad ose iPod Touch pa u dashur (nëse akoma nuk dini si, Hidhi nje sy këtu) Sidoqoftë, nëse duam shkarkoni dhe instaloni WhatsApp Beta në pajisjen tonë iOS 8 Po, do të jetë thelbësore që të kemi një llogari zyrtare të zhvilluesit, eja, nga e cila duhet të paguani 99 dollarë në vit. Arsyeja është se, siç do ta shohim më poshtë, do të duhet të shkarkojmë disa certifikata për të nënshkruar atë beta, diçka e pamundur nëse nuk jemi zhvillues.

Ekzistojnë versione të caktuara të kësaj WhatsApp beta për të shkarkuar që qarkullojnë në internet që do të na lejonte t'i instalonim pa i përkitur grupit të zhvilluesve, megjithatë, ato nuk janë plotësisht të besueshme, prandaj nuk këshillohet.

Shkarkoni dhe instaloni WhatsApp beta në iOS 8

Në funksion të parakushteve, hapat për tu ndjekur shkarkoni whatsapp beta në pajisjen tuaj iOS 8 janë si më poshtë:

 1. Shkarkoni WhatsApp  nga këtu direkt nga iPhone-i juaj nëse i përkisni WhatsApp grup testues beta, ose direkt nga Mac-u ynë përndryshe
 2. pas shkarkoni skedarin .ipa nga url treguar, ne do të instalojmë zhvilluesit dhe certifikatat e shpërndarjes në Mac tonë, nëse nuk i kemi tashmë ato, të cilat mund të gjenden në llogarinë tonë të zhvilluesit.
 3. Gjithashtu, duhet të instaloni një certifikatë të tretë në Mac tuaj që mund të merrni këtu.
 4. Tani instaloni certifikatën .movbileprovison në iPhone tonë; Gjëja më e lehtë dhe më e shpejtë është ta dërgoni atë me email dhe ta shkarkoni dhe instaloni direkt nga iPhone tuaj. whatsapp-beta-ios-8
 5. Faplikacionin irma Whatsapp me certifikatat që kemi parë deri më tani që të mund ta kalojmë atë në iPhone tuaj. Bëni me aplikacionin InstaSign Dhe gati !, ya mund të shkarkoni WhatsApp në iPhone tuaj përmes iTunes.

Mos harroni se gjithashtu mundeni instaloni WhatsApp në iPad tuaj me iOS 7.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Matriiix dijo

  Epo, unë e kam arritur atë pa qenë një zhvillues i mollëve!

  1.    tonyM dijo

   Çfarë?? kaloni të dhënat ju lutem! 😛

  2.    Jose Alfocea dijo

   Na tregoni të gjithëve se si keni arritur të instaloni WhatsApp beta në iOS 8, ju lutem! Kështu mësojmë të gjithë