Si të ndryshoni iPod nano 1ªG tuaj për një krejtësisht falas

Nëse ju ndodh që të keni një iPod nano gjenerata e 1-të e padobishme dhe e humbur në një sirtar në shtëpi, ju keni fituar lotarinë! Epo gati sepse Apple do ta shkëmbejë atë për ju me një iPod nano aktual plotësisht falas, kështu që mos harroni asnjë fjalë nga ky postim për të ditur ta bëni.

Një iPod nano i ri the për fytyrën!

Në vitin e largët të vitit 2005 ata nga Cupertino sollën në botë botën iPod nano i parë. E vërteta është se nuk më kujtohet sepse pasioni im për mollën filloi, siç u ka ndodhur mijëra, miliona përdoruesve të tjerë, me iPhone, edhe pse për fat të mirë nuk është kurrë vonë.

Ipod nano

Gjashtë vjet më vonë, në 2011, Apple i dha dritën jeshile një program zëvendësimi për atë iPod Gjenerata 1 e nanos. për shkak të një problemi me baterinë tuaj. Dhe këtu hyn gjëja qesharake sepse rezulton se pas rreth katër vjetësh ky program vazhdon në një mënyrë të tillë që, kushdo që ka një iPod nano të parë me një problem baterie mund të kërkojë zëvendësimin e tij mollë dhe kompania Ai do ta shkëmbejë atë me një aktual, plotësisht të ri dhe plotësisht falas. Dhe sigurisht, pas dhjetë vjetësh, problemet fikse të baterisë që ka nano juaj.

zëvendësimi iPod nano

Për të kërkuar zëvendësimin, ju thjesht duhet të hyni në faqen e internetit të programit, të zgjidhni vendin tuaj (më vjen keq, por Amerika Latine është jashtë programit) dhe të ndiqni udhëzimet. mollë  Ai do të kujdeset për gjithçka, do të mbledhë iPod nano tuaj të vjetër dhe do t'ju dërgojë një të ri falas.

BURIMI | Hypertextual


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.