Si të rregulloni gabimin iTunes (-54)

Për asnjë arsye të dukshme, disa ditë më parë iTunes Unë pasqyrova gabim (-54) duke treguar që Biblioteka iTunes nuk mund të ruhej për shkak të këtij gabimi "të panjohur". Zgjidhja ishte shumë e thjeshtë, megjithëse, për shkak të natyrës së saj të panjohur, ekzistojnë alternativa.

Zgjidhje për gabimin -54 në iTunes

Në më shumë se një rast do t'ju ketë ndodhur që kur lidhni disa nga pajisjet tuaja iPhone ose iPad me kompjuterin për të sinkronizuar një mesazh paralajmërimi gabimi është shfaqur në ekran. Në këtë rast po flasim Gabim iTunes (-54) i cili mund të jetë për shkak të një problemi të lidhjes.

gabim (-54) itunes

Në rastin tim të veçantë ishte për shkak të një problemi pajtueshmërie midis aplikacioneve të caktuara që unë kisha instaluar në iPad dhe versioneve të tyre përkatëse në iTunes në një mënyrë të tillë që, kur përpiqesha të azhurnoja këto aplikacione në iTunes, e mora këtë gabim (-54). Unë arrita në këtë përfundim kur, pasi të rifilloja iTunes dhe vëzhgova skedën "Përditësimet" e aplikacioneve, disa nuk u shfaqën me ikonën e tyre të zakonshme, por me simbolin e App Store në të zezë dhe të bardhë, kështu që i fshiva ato dhe magjikisht gabim (-54) Ai u zhduk. Më vonë thjesht transferova këto aplikacione që ishin në iPad tim, por jo më në iTunes.

Megjithëse është e qartë se gabimi, në rastin tim, ishte për shkak të a papajtueshmëria midis versioneve të të njëjtit aplikacionKa nga ata që tregojnë, siç e kam theksuar më parë, në problemet e lidhjes, kështu që nëse zgjidhja që më ka shërbyer nuk është efektive në rastin tuaj, provoni një ose më shumë nga opsionet e mëposhtme:

 • Rinisni iTunes
 • Lidhni pajisjen me një port tjetër USB
 • Rinisni Mac ose PC tuaj
 • Rindizni pajisjen tuaj
 • Ndryshoni kabllon Lightning-USB
 • Fshini iTunes dhe riinstaloni duke zgjedhur, kur e shkelni, iTunes Library tuaj që do të gjeni në dosjen Music

Shpresoj që kjo këshillë të jetë e dobishme për ju në rast se duhet të përballeni me Gabim iTunes (-54) por nëse vazhdoni me dyshime, në Pyetjet e mollëzuara Ju do të jeni në gjendje të bëni të gjitha pyetjet që keni dhe gjithashtu të ndihmoni përdoruesit e tjerë të sqarojnë dyshimet e tyre.

Nëse e pëlqeni këtë postim, mos harroni më shumë truke, këshilla dhe udhëzime në seksionin tonë Tutorials.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.