Tani është e mundur të hiqni jailbreak-un pa qenë e nevojshme të rivendosni

Deri tani, çdo version i jailbreak Në të vërtetë, në një iPhone, iPad ose iPod touch kërkonte që, për eleminim, të rivendoset pajisja, domethënë, ta fshijë atë dhe ta lërë në gjendje fabrike dhe ta instalojë përsëri sistemin operativ. Tani faleminderit Cydia Impactor, asgjë nga këto nuk është e nevojshme.

Lamtumirë në jailbreak pa rivendosur

Saurik, protagonist i njohur i botës jailbreak, Ai ka nisur Cydia Impactor, një shkulje që ju lejon të bëni pazbërthim në iPhone, iPad dhe iPod touch pa pasur nevojë për rivendosje.

Nëse dëshironi të shisni ose transferoni pajisjen tuaj tek një person tjetër, duke ruajtur aftësinë e tij për të bërë jailbreak, nëse keni probleme të performancës dhe doni ta ribëni jailbreak nga e para në qoftë se ju thjesht doni të them lamtumirë jailbreak në pajisjen tuaj sepse mendoni se nuk keni më nevojë për të, Cydia Impactor mund të jetë zgjidhja. Funksionimi i tij është shumë i thjeshtë pasi kërkon veprim minimal nga përdoruesi, megjithatë, procesi mund të zgjatet dhe madje të dështojë.
Cydia Impactor do të shkaktojë të gjitha skedarët në pajisje që janë modifikuar, por nuk janë shkatërruar jailbreak shkarkohen përsëri direkt nga Apple. Isshtë një seri e migrimeve të skedarëve me kohë të caktuar, me anë të së cilës të gjitha skedarët e rinj zhvendosen në ndarjen e përdoruesit dhe të gjitha të dhënat e sistemit zhvendosen përsëri në ndarjen e sistemit.

Jydbreak i Cydia Impactor

Nëse në ndonjë moment Cydia Impactor dështon në procesin e heqjes së jailbreak ose pajisja rindizet, procesi mund të përsëritet më vonë. Më në fund, pasi të bëhen të gjitha ndryshimet në sistemin e skedarëve, të gjitha të dhënat e përdoruesit fshihen, dhe sistemi operativ iOS do të kërkojë "rivendosni të gjitha përmbajtjet dhe cilësimet".

Siç vërehet nga iClarified, ideja është që kjo "dritare kritike" të zgjasë vetëm disa sekonda të fundit të një procesi që zgjat disa minuta në varësi të të dhënave që kemi në pajisjen tonë, mbi të cilat duam të bëjmë jailbreak.

Kur pajisja të rindizet, do të duket sikur bëri herën e parë kur u ndez, pa asnjë gjurmë thyerje burgu. 

Të bëj përsëri jailbreak në iPhone, iPad ose iPod touch Simplemente ndjek procesin.

KUJDES: Cydia Impactor Stillshtë akoma në versionin beta për iOS 8.3 dhe iOS 8.4, kështu që kurrë mos harroni të bëni një kopje rezervë më parë dhe kështu të ruani të gjitha të dhënat dhe skedarët tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.