Tunatic, Shazam i Mac OS X ... ose pothuajse

Një nga aplikacionet më të njohura për iOS është Shazam, i cili na lejon të identifikojmë këngët thjesht duke i 'dëgjuar' ato për disa sekonda përmes iDevice, por mund të keni menduar nëse mund ta bëni atë në Mac OS X.

Përgjigja është Tunatic. Funksionon saktësisht njësoj si Shazam për të etiketuar këngët me një kapje: saktësia nuk është kostumi i saj i fortë dhe duket se nuk është as shumë e ndjeshme, pasi më ka bërë të luaj muzikën shumë me zë të lartë.

Unë do të vazhdoj të përdor iPhone për këto gjëra, por nëse doni diçka për Mac, tashmë e keni.

Lidhja | Tunatike


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.