Mbërrin "Perpetuall", axhenda e përhershme.

      Meqenëse ka telefona, celularë ose fiks, i njëjti rrezik ka fshehur përgjithmonë: humbja e kontakteve, ose për shkak të fshirjes, humbjes së gabuar ose thjesht sepse disa nga kontaktet tona kanë ndryshuar numrin e tyre të telefonit dhe ne nuk e kemi zbuluar. I përhershëm jepi fund kësaj frike njëherë e përgjithmonë.

Perpetuall NUK është axhendë.

      Sot vjen për të App Store I përhershëm, një aplikacion celular, mënyra më e mirë për të përcaktuar atë është pikërisht duke thënë se çfarë nuk është, një axhendë. Krijuar nga Ander Suarez, Jonan Romero dhe Carlos Polo nga një kurioz "Manifesti i qëllimeve"I përhershëm premton të bëhet një aplikacion thelbësor në tonë iPhones për të mbajtur kontaktet tona të azhurnuara pa u dashur praktikisht të bëjmë asgjë më shumë sesa ta kemi të instaluar. Por siç e kam parashikuar më parë, I përhershëm Nuk është një axhendë për t'u përdorur dhe krijuesit e saj kujdesen ta nxjerrin në pah atë: “Ne nuk kemi dashur të krijojmë një axhendë të re. Ne duam të vazhdojmë të përdorim axhendat vendase të celularëve tanë. Ne nuk kishim mundësi të humbnim sinkronizimin vendas me Gmail ose Exchange "..

Si funksionon Perpetuall?

      Tani e tutje do të duhet të shqetësoheni vetëm për të pasur të dhënat tuaja të azhurnuara. I përhershëm kujdeset për pjesën tjetër, domethënë, kur ndryshoni për shembull numrin tuaj të telefonit ose adresën tuaj të postës elektronike, I përhershëm do të azhurnojë të dhënat tuaja në axhendat vendase të kontakteve tuaja dhe kur ato të ndryshojnë ndonjë nga të dhënat e tyre, do të bëjë të njëjtën gjë në librin tuaj të vendlindjeve Në këtë mënyrë ju do të mbani të gjitha kontaktet e juaja iPhone 100% e azhurnuar.

      Dhe në rast se e gjithë kjo ju duket pak, I përhershëm Ajo gjithashtu na ofron mundësinë e të pasurit një kopje rezervë në cloud të azhurnuar me informacionin më të fundit të disponueshëm nga axhenda juaj. iPhone.

Përparësitë kryesore të përhershme.

      Siç mund ta shohim, I përhershëm është një aplikacion i shkëlqyeshëm, i disponueshëm nga sot e tutje App Store, e krijimit spanjoll dhe kjo na ofron përparësi të shumta:

 • të gjitha të dhënat e të gjitha kontakteve tona të azhurnuara përgjithmonë.
 • rezervë të librit tonë të azhurnuar të kontakteve në re.
 • Nuk është një axhendë, ne do të vazhdojmë të përdorim axhendën tonë iPhone.
 • konsumi minimal i energjisë: kur operoni në agjendën vendase të pajisjes sonë, I përhershëm nuk kërkon përdorim intensiv dhe për këtë arsye konsumi i burimeve është shumë i kufizuar.
 • njoftimet e kontakteve të reja që kanë filluar të përdorin I përhershëm
 • Ju do ta dini nëse është një kohë e mirë për të thirrur dikë, nëse nuk ka bateri, nëse është i zënë ose janë jashtë vendit, falë azhurnimeve të statusit.
 • renditja e rrjetave: në seksionin "Përparimi" ne mund të zbulojmë pozicionimin tonë global për sa i përket numrit të kontakteve në axhendën tonë ose axhendave që na përfshijnë, dhe ta ndajmë atë në rrjetet sociale.

Lidhja e shkarkimitI përhershëm

Më shumë informacion:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.