Veshët më të mirë, Teoria e Muzikës dhe Traineri i veshëve për Mac

IKONA E VESHJEVE MET T MIR

Nëse jeni një mësues muzike ose dëshironi të mësoni në botën e muzikës, ne paraqesim një aplikacion të ri për Mac që mëson teorinë e muzikës derisa përmirësoni dëgjimin tuaj përmes ushtrimeve trajnuese.

Me dhjetë mënyra të ndryshme ushtrimi, Veshët më të mira ju stërvinë të dëgjoni, prekni dhe lexoni muzikë në një mënyrë të thjeshtë dhe intuitive. Aplikacioni ofron trajnim, duke filluar nga njohja se çfarë është një interval dhe shkallë deri te leximi i muzikës.

Ekrani më i mirë i veshëve 1

Ekrani më i mirë i veshëve 2

Ekrani më i mirë i veshëve 3

Ekrani më i mirë i veshëve 4

Aplikacioni vjen me dy mënyra: ajo e të mësuarit dhe trajnimit. Ekzistojnë katër nivele vështirësie, nga fillestar te profesional. Zgjidhni nivelin tuaj dhe filloni me një fushë për të mësuar. Për shembull, zgjidhni njohja dhe shkalla e fillestarit. Klikoni në një shkallë dhe shkalla do të luhet dhe shfaqet në tastierën virtuale, e shkruar në rezultatin dhe një shpjegim se çfarë është shkalla dhe çfarë do të thotë.

Kur të jesh i sigurt të jetë në gjendje të njohë, riprodhojë dhe lexojë shkallët, ndryshoni mënyrën e trajnimit dhe shtypni butonin e lojës. Shkalla do të luajë përsëri dhe do të duhet të dëgjoni dhe identifikoni se çfarë lloj shkalle është. Nëse gaboni, ajo ju tregon përgjigjen e saktë dhe pastaj kalon në pyetjen tjetër.

Gjëja më e mirë për veshët më të mirë është se ju jep statistika dhe reagime se sa mirë po dilni dhe nëse jeni duke u përmirësuar apo jo.

Veshët më të mira kanë shumë tinguj të ndryshëm virtualë, kështu që nëse jeni duke mësuar një instrument tjetër përveç pianos, sigurohuni që të gjeni diçka që i përshtatet instrumentit tuaj.

Për ata që luajnë tastierë / piano, mund të lidhni një Tastiera MIDI. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të praktikuar shkallët dhe për tu njohur me instrumentin.

Veshët më të mirë është në dispozicion në Mac Apple Store për 21.99 € ose ne versionin fillestar keshtu falas.

Më shumë informacion - Konvertuesi i muzikës do t'ju ndihmojë të ndryshoni shtrirjen e skedarëve tuaj audio

Burimi -  Tuaw

Shkarko - Veshët më të mirë

 

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.